"Z ŻYCIA SAMORZĄDU SZKOŁY PODSTAWOWEJ 2015/2016

 PLAN PRACY SAMORZĄDU SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Dzień Dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka samorząd ufundował cukierki dla najmłodszych i tych nieco starszych. Tego dnia wszyscy jesteśmy dziećmi :)

 


 

Samorząd Uczniowski

Wszyscy znamy Jowitę.  To dla niej malowaliśmy torby. Powstały piękne dzieła, które każdy chciał mieć.  Udało nam się zebrać sporą sumę pieniędzy.  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję.  Serce się raduje, gdy ludzie dobrej woli pomagają.  A co najważniejsze, robią to całkowicie bezinteresownie!!
SU SP i SU GIMNAZJUM

Monika Dymarkowska


 

DZIEŃ KRAWATA I KOKARDY

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole dzień 25 maja został ogłoszony Dniem Krawata i Kokardy. Zabawa polegała na tym, iż chętne do udziału w akcji dziewczyny przychodziły do szkoły w krawatach a chłopcy w kokardach na głowach. Uczestnicy zabawy otrzymali tego dnia glejty. Wśród uczestników dziewczyny stanowiły zdecydowaną większość ale i nieliczni chłopcy pokazali, że umieją się świetnie bawić.

Samorząd SU SP i G


 

Słodka przerwa

Przed majówką w naszej szkole odbyła się akcja pieczenia gofrów przez samorząd szkolny.  Zainteresowanie zapachami dochodzącymi z klasy  w której piekliśmy gofry przerosło nasze oczekiwania i niestety tylko kilka pierwszych osób stojących w kolejce mogło delektować się pysznymi goframi. Mimo niepowodzenia wywołanego brakiem czasu postanowiliśmy powtórzyć akcję ,,Gofer"; . Za drugim razem poszło nam  lepiej i mimo zmęczenia nad robieniem przysmaków, wszyscy co stali w kolejce gofra dostali. Klienci zadowoleni :) Nawet niektórzy nauczyciele na gofra się skusili.

Wiktoria Szarafińska 6c

 


 

 DZIEŃ WIOSNY SP

 

 

 

 

 

 

 

21 marca w naszej szkole oficjalnie powitaliśmy wiosnę. Z tej okazji  na wstępie szkolnej uroczystości obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez wychowawców i uczniów klasy 6a "W krainie cudowności". W drugiej części imprezy jurorzy wybrali Miss i Mistera Wiosny. Kandydaci rywalizowali w różnych zabawnych konkurencjach, np. obieranie ziemniaka, czytanie wybranego fragmentu tekstu w podanym stylu, wiązanie krawata czy upinanie fryzury. Miss została Agata Całbecka, natomiast misterem, Maksymilian Wilczewski. Gratulujemy!

Martyna Mosińska 5c


Dnia 12.02.2016 roku obchodziliśmy już w naszej szkole Dzień Zakochanych czyli Walentynki. Z tej okazji na długich przerwach rozprowadzane były lizaki z życzeniami walentynkowymi. Każdy kto miał ochotę mógł nabyć słodkie łakocie dla siebie lub swojej "Walentyki". Do każdego lizaka dołączona była karteczka, na której można było umieścić imię osoby, której chcemy podarować słodki upominek.  Lizaki rozeszły się błyskawicznie. Wszystkim  serdecznie dziękujemy za udział w zabawie i mamy nadzieję na
równie udane Walentynki za rok.

Ola Nowak
klasa 5c 


 

MIKOŁAJKI 2015
Zgodnie z tradycją 6 grudnia to dzień, w którym Święty Mikołaj roznosi prezenty. Dzięki współpracy samorządów uczniowskich szkoły podstawowej i gimnazjum z Radą Rodziców aż dwóch Mikołajów odwiedziło naszą szkołę.Wspólnie z aniołkami Święty obdarował wszystkie dzieci pysznymi cukierkami.
 
 Samorząd Uczniowski SP i G.
fot. Jacek Całbecki

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 grudnia jest dniem wyjątkowym dla osób niepełnosprawnych, ponieważ to ich święto. Z tej okazji przygotowaliśmy szereg atrakcji dla uczniów naszej szkoły. Między innymi samorządy szkolne zorganizowały akcję "MAGICZNE DZIEŁO".

W ramach tego przedsięwzięcia stworzyliśmy wspólne świąteczne dzieło oraz pomalowaliśmy twarze. fot. M. Delik

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII
SU SP i GIM. Kamila Maćkowiak


 

 Serdecznie zapraszamy
uczniów, rodziców, pracowników szkoły, a także mieszkańców osiedla do wzięcia udziału w zbiórce artykułów higienicznych i spożywczych dla podopiecznych z Domu Małego Dziecka w Bydgoszczy w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych.
 Potrzebne są:
- pampersy,
- szampony,
- chusteczki nawilżone,
- oliwki,
- żele pod prysznic,

- patyczki do uszu,
- mleko Bebiko,
- cukier,
- soczki,
- kaszki,
- makarony,
-słodycze, itp.

 Artykuły przekazane zostaną placówce w pierwszym tygodniu grudnia, a efekty wspólnych działań ukazane zostaną podczas koncertu kolęd „Podajmy sobie dłonie” z okazji 70 urodzin szkoły.
Produkty przynosić można codziennie do 30 listopada 2015 r. do sali nr 19. Koordynatorami zbiórki jest SU SP i G.

 


 

MAGICZNE DZIEŁO

Z okazji zbliżającego się dnia osób niepełnosprawnych samorządy uczniowskie SP i GIMNAZJUM organizują wyjątkowe wydarzenie pt. "Magiczne dzieło". Cała impreza odbędzie się w naszej szkole już 3 grudnia!

Tego dnia wszyscy uczniowie będą mogli malować swoje rysunki i przelać myśli na dużą folię przygotowaną specjalnie na ten dzień. Ponadto zaplanowaliśmy malowanie twarzy, które sprawi, że każdy będzie mógł poczuć się wyjątkowo.

(Zakupimy profesjonalne farbki do malowania twarzy). Jeżeli chcesz być częścią tej imprezy i bawić się razem z nami, to zabierz do szkoły kolorowe farby, dobry humor oraz dużo, dużo..... UŚMIECHU!!!?
                      
Do zobaczenia 3 grudnia !!!


 

 DYSKOTEKA HALLOWEENOWA

29 października w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka Halloweenowa. W tym roku na dużej sali gimnastycznej bawiła się cała szkoła. Samorząd uczniowski gimnazjum wraz z samorządem szkolnym podstawówki organizował to niecodzienne przedsięwzięcie.

Impreza trwała dwie godziny. Między tańcami przeplatały się rozmaite konkursy i zabawy.
Między innymi konkurs na najlepszy strój lub najdłuższy taniec z balonem w parze.Zwycięzcy otrzymywali nagrody oraz glejty (ważne tylko z podpisem p. Moniki Dymarkowskiej-Baron). Pożądane przez wszystkich papierki uwalniające od przygotowania do lekcji mogli uzyskać także szczęściarze wybrani w losowaniu.

Wszyscy bardzo sumiennie przygotowali się na imprezę. Wśród tłumu można było dostrzec wiele rozmaitych i kreatywnych kostiumów. Jednak głosami publiczności pierwsze miejsce zajęła Anna Dratwa z klasy 1c.

Na stanowisku didżejskim można było ujrzeć nawet absolwentów naszej szkoły, tęskniących za placówką, lecz mimo to bawiących się równie doskonale jak reszta uczestników imprezy. Po dwóch godzinach intensywnej rozrywki, wszyscy szczęśliwi, wzięli udział w sprzątaniu sali i rozeszli się do domów. Z wielką nadzieją oczekujemy kolejnej tak samo udanej dyskoteki.

 


W środę 14 października w naszej szkole obchodziliśmy hucznie święto Dnia Edukacji Narodowej. Z okazji tej uroczystości uczniowie naszej podstawówki oraz członkowie szkolnego samorządu uczniowskiego gimnazjum z pomocą P. Ani Woronieckiej, P. Agnieszki Lewandowskiej, P. Joanny Mielewczyk i P. Moniki Dymarkowskiej - Baron zorganizowali uroczysty apel na cześć naszych drogich pedagogów. Jest to dzień, w którym my uczniowie możemy podziękować za trud i pot, jaki wkładają w pracę, by nas edukować.

Podczas akademii zostały wręczone nauczycielom Oscary w 10 kategoriach. Rekordową ilość statuetek wygrała P. Iwona Nowak. Wszystkim Nauczycielom gratulujemy i życzymy owocnych sukcesów!

 Poniżej przedstawiamy listę wszystkich kategorii i ich wygranych:

    Koszulka Roku- p. Dariusz Laskowski
    Uśmiech Roku- p. Iwona Nowak
    Pogromca BHP- p. Jolanta Kucharczyk
    Mocna Ręka- p. Iwona Nowak
    Make-up Roku- p. Aleksandra  Tatulińska
    Krzykacz Roku- p.Iwona  Nowak
    Diss Roku- p.Joanna  Zaborowska
    Dygresja Roku- p. MonikaDymarkowska-Baron
    Gadżeciarz Roku- p.Leszek Czaplewski
    Stylówa Roku- p. Andrzej Szewczykowski

W szkole podstawowej natomiast wręczono Oskary w następujących kategoriach:
Oskary:

    Szeroki Uśmiech - p. Anna Woroniecka
    Najlepszy Rozmówca - p. Anna Woroniecka
    Mistrz Kartkówek - p. Marlena Wełnicka
    Sprzedawca Wiedzy – p. Anna Woroniecka
    Bystre Oko - p. Marlena Wełnicka
    Wyciskacz Potu - p. Katarzyna Jakubowska
    Wykwalifikowany Żartowniś – p. Marlena Wełnicka
    Doniosły Głos -p. Marlena Wełnicka
    Władca Ciszy – p. Marlena Wełnicka
    Stalowe Nerwy - p. Arkadiusz Kozikowski


Integrat TV przygotował specjalne życzenia dla wszystkich nauczycieli: kliknij i zobacz 

Całość Imprezy uwiecznił film, w którym wystąpiła EKIPA DO ZADAŃ SPECJALNYCH. To taka niespodzianka dla wszystkich uczniów naszej szkoły, której pomysłodawcą były p. ANIA WORONIECKA i p. AGNIESZKA LEWANDOWSKA. Filmik prezentujemy na początku artykułu.


ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII


Marta Rumińska


 Stare przysłowie chińskie głosi: „Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem." W naszej szkole aż roi się od książkoholików, a dowodem na to parada postaci literackich, której pomysłodawcą były panie z biblioteki – p. Marlena Świątek i p. Maria Wabnic.

We wtorek - 13 października nasza ukochana szkoła jeszcze nie widziała na raz tyle Harrych Potterów, Gandalfów i innych naszych książkowych przyjaciół.   

Ta parada była dowodem na to, że nasi uczniowie chociaż żyją w XXI wieku orientują się, co oznacza mistyczne słowo „książka” i jak potężna moc posiada.                                                               

Wisława Szymborska powiedziała: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, a nasi uczniowie z wielką chęcią udowodnili, że tak właśnie jest!

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII


Marta Rumińska


 

24 września 2015 roku odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego SP. Zdecydowaną większością głosów wybory wygrał Stanisław Sobczyński, gratulujemy!

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

Dodatkowe informacje