"Z ŻYCIA SAMORZĄDU GIMNAZJUM 2015/2016"

ZIELONO MI

Dziękujemy wszystkim klasom, które  wsparły naszą kolejną akcję  "Kwiaty przed szkołą". To dzięki Wam, a właściwie dzięki podarowanym przez Was kwiatom wejście do szkoły zrobiło się kolorowe. Sami zobaczcie,  jak jest pięknie.

SU GIMNAZJUM


 

Wszyscy znamy Jowitę.  To dla niej malowaliśmy torby. Powstały piękne dzieła, które każdy chciał mieć.  Udało nam się zebrać sporą sumę pieniędzy.  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję.  Serce się raduje, gdy ludzie dobrej woli pomagają.  A co najważniejsze, robią to całkowicie bezinteresownie!!
SU SP i SU GIMNAZJUM

Monika Dymarkowska


 

DZIEŃ KRAWATA I KOKARDY

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole dzień 25 maja został ogłoszony Dniem Krawata i Kokardy. Zabawa polegała na tym, iż chętne do udziału w akcji dziewczyny przychodziły do szkoły w krawatach a chłopcy w kokardach na głowach. Uczestnicy zabawy otrzymali tego dnia glejty. Wśród uczestników dziewczyny stanowiły zdecydowaną większość ale i nieliczni chłopcy pokazali, że umieją się świetnie bawić.

Samorząd SU SP i G


 

 Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy z uśmiechem na twarzy. Samorząd uczniowski zorganizował imprezę na wesoło. Wybierano w niej MISS i MISTERA INTEGRATA. Jury w składzie: pani Joanna Zaborowska, pan Andrzej Szewczykowski, Weronika Wiercioch (absolwentka naszej szkoły), Szymon Kurkiewicz (przewodniczący SU) i Julia Suska (przedstawiciel SU) oceniali kandydatów  i kandydatki w wielu konkurencjach. Sprawdzaliśmy umiejętności: kulinarne, oratorskie, sprawnościowe i kreatywne potencjalnych miss i misterów. Śmiechu bylo bardzo dużo. Najlepszymi okazali się: KUNEGUNDA (Adam Semrau) i JAKUB Łazarski.
Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

 

 

 

 


 

Karnawał się skończył.  Koniec rozpusty i wiecznej zabawy.  Nasza kochana szkoła postanowiła ostatni piątek karnawału uwieńczyć wielką balangą.
Biorąc przykład z Rio de Janerio, Integrat zorganizował  4 lutego Wielką Dyskotekę.
Przy sprzęcie pomocą służył niezastąpiony absolwent Kacper Zagert.
Szkoła podstawowa i gimnazjum bawiły się przednio!

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII


8 marca, to dzień należący tylko do kobiet. Czym byłby świat bez nich? Subtelna, delikatna z cudownym uśmiechem, przez którą dzień nie jest nudny. Kobiety powinno się rozpieszczać cały rok, jednak tego dnia szczególnie.
Dlatego nasi młodzi Panowie z Samorządu Uczniowskiego przyszykowali dla wszystkich kobiet, miłą niespodziankę. Dziewczyny są bardzo wymagające, więc mieli oni niełatwe zadanie.

 

 


 "ŚWIĘTO PĄCZKA"

W wielkie i mistyczne Święto Pączka nie mogło się obyć bez słodkiego kiermaszu. Na szkolnym stoisku zagościła masa słodkości. Na każdej przerwie miłośnicy słodyczy mogli zakupić pączka. Tłusty Czwartek w naszej szkole zawsze cieszy się wielką popularnością.
  To święto ruchome wypadające zawsze w ostatni czwartek karnawału. Według jednego ze staropolskich przesądów, jeżeli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to przez dalszą część roku nie będzie mu się wiodło. Na polskich stołach najczęściej lądują pączki z nadzieniem różanym lub  faworki. Niestety wszystko, co dobre musi mieć swoje minusy.

  Jeden pączek wiąże się z dodatkowymi 400 kaloriami.  Przypuszczając, że statystyczny Polak w ten dzień zje co najmniej 2, 5 pączka,  to,aby spalić te ekstra kalorie,  potrzebuje ponad godzinnego biegu w tempie około 11 km/h lub robótek na drutach przez 8 godzin… 

Jednakże możemy znaleźć pocieszenie w fakcie, że po Święcie Pączka czeka nas 40-dniowy post.
Tłusty Czwartek w 2017 roku przypadnie na 23 lutego!
SU GIMNAZJUM  (Marta Rumińska)


 MIKOŁAJKI 2015
Zgodnie z tradycją 6 grudnia to dzień, w którym Święty Mikołaj roznosi prezenty. Dzięki współpracy samorządów uczniowskich szkoły podstawowej i gimnazjum z Radą Rodziców aż dwóch Mikołajów odwiedziło naszą szkołę.Wspólnie z aniołkami Święty obdarował wszystkie dzieci pysznymi cukierkami.
 
 Samorząd Uczniowski SP i G.
fot. Jacek Całbecki

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 grudnia jest dniem wyjątkowym dla osób niepełnosprawnych, ponieważ to ich święto. Z tej okazji przygotowaliśmy szereg atrakcji dla uczniów naszej szkoły. Między innymi samorządy szkolne zorganizowały akcję "MAGICZNE DZIEŁO".

W ramach tego przedsięwzięcia stworzyliśmy wspólne świąteczne dzieło oraz pomalowaliśmy twarze. fot. M. Delik

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII
SU SP i GIM. Kamila Maćkowiak


Z okazji zbliżających się Mikołajek, jak co roku, bydgoscy motocykliści kontynuują swoją akcję motomikołaja.pl. Polega ona na zbieraniu maskotek dla Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy.Nasza szkoła postanowiła z okazji zbliżających się świąt zrobić dobry uczynek dla chorych dzieci i ogłosić zbiórkę pluszaków. Pewnie każdy z nas ma maskotki, a te mogą wywołać uśmiech na twarzy dzieci, więc zapraszamy do pomocy. Udało nam się już zebrać kilka kolorowych, pluszowych zabawek i jeszcze przez kilka dni czekamy na kolejne. Cały finał akcji odbędzie się 6 grudnia. 

Zapewniamy, że taki mały gest bardzo ucieszy niejednego małego pacjenta.

SU GIMNAZJUM KAMILA MAĆKOWIAK


  Serdecznie zapraszamy
uczniów, rodziców, pracowników szkoły, a także mieszkańców osiedla do wzięcia udziału w zbiórce artykułów higienicznych i spożywczych dla podopiecznych z Domu Małego Dziecka w Bydgoszczy w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych.
 Potrzebne są:
- pampersy,
- szampony,
- chusteczki nawilżone,
- oliwki,
- żele pod prysznic,

- patyczki do uszu,
- mleko Bebiko,
- cukier,
- soczki,
- kaszki,
- makarony,
-słodycze, itp.

 Artykuły przekazane zostaną placówce w pierwszym tygodniu grudnia, a efekty wspólnych działań ukazane zostaną podczas koncertu kolęd „Podajmy sobie dłonie” z okazji 70 urodzin szkoły.
Produkty przynosić można codziennie do 30 listopada 2015 r. do sali nr 19. Koordynatorami zbiórki jest SU SP i G.

 


 


 MAGICZNE DZIEŁO

Z okazji zbliżającego się dnia osób niepełnosprawnych samorządy uczniowskie SP i GIMNAZJUM organizują wyjątkowe wydarzenie pt. "Magiczne dzieło". Cała impreza odbędzie się w naszej szkole już 3 grudnia!

Tego dnia wszyscy uczniowie będą mogli malować swoje rysunki i przelać myśli na dużą folię przygotowaną specjalnie na ten dzień. Ponadto zaplanowaliśmy malowanie twarzy, które sprawi, że każdy będzie mógł poczuć się wyjątkowo.

(Zakupimy profesjonalne farbki do malowania twarzy). Jeżeli chcesz być częścią tej imprezy i bawić się razem z nami, to zabierz do szkoły kolorowe farby, dobry humor oraz dużo, dużo..... UŚMIECHU!!!?
                      
Do zobaczenia 3 grudnia !!!


 

ANDRZEJKI 2015

 Andrzejki to noc wróżb z 29 na 30 listopada, w wigilie świętego Andrzeja. Wróżyć można z ręki, oczu, z butów i wosku. Czy wiecie, jaki rodzaj wróżby zaproponował samorząd uczniowski gimnazjum? W ten szczególny dzień postanowiono dać dobrą radę na przyszłość w postaci wróżby z lizakiem. Niektórzy dowiedzieli się, że warto pouczyć się z historii, inni zaś przeczytali śmieszny cytat.

Życzymy,  aby wszystkie magiczne rady się spełniły.

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII
SU GIMNAZJUM

 


 

 DYSKOTEKA HALLOWEENOWA

29 października w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka Halloweenowa. W tym roku na dużej sali gimnastycznej bawiła się cała szkoła. Samorząd uczniowski gimnazjum wraz z samorządem szkolnym podstawówki organizował to niecodzienne przedsięwzięcie.

Impreza trwała dwie godziny. Między tańcami przeplatały się rozmaite konkursy i zabawy.
Między innymi konkurs na najlepszy strój lub najdłuższy taniec z balonem w parze.Zwycięzcy otrzymywali nagrody oraz glejty (ważne tylko z podpisem p. Moniki Dymarkowskiej-Baron). Pożądane przez wszystkich papierki uwalniające od przygotowania do lekcji mogli uzyskać także szczęściarze wybrani w losowaniu.

Wszyscy bardzo sumiennie przygotowali się na imprezę. Wśród tłumu można było dostrzec wiele rozmaitych i kreatywnych kostiumów. Jednak głosami publiczności pierwsze miejsce zajęła Anna Dratwa z klasy 1c.

Na stanowisku didżejskim można było ujrzeć nawet absolwentów naszej szkoły, tęskniących za placówką, lecz mimo to bawiących się równie doskonale jak reszta uczestników imprezy. Po dwóch godzinach intensywnej rozrywki, wszyscy szczęśliwi, wzięli udział w sprzątaniu sali i rozeszli się do domów. Z wielką nadzieją oczekujemy kolejnej tak samo udanej dyskoteki.

 

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII
Daria Rudnicka 


 

W środę 14 października w naszej szkole obchodziliśmy hucznie święto Dnia Edukacji Narodowej. Z okazji tej uroczystości uczniowie naszej podstawówki oraz członkowie szkolnego samorządu uczniowskiego gimnazjum z pomocą P. Ani Woronieckiej, P. Agnieszki Lewandowskiej, P. Joanny Mielewczyk i P. Moniki Dymarkowskiej - Baron zorganizowali uroczysty apel na cześć naszych drogich pedagogów. Jest to dzień, w którym my uczniowie możemy podziękować za trud i pot, jaki wkładają w pracę, by nas edukować.

Podczas akademii zostały wręczone nauczycielom Oscary w 10 kategoriach. Rekordową ilość statuetek wygrała P. Iwona Nowak. Wszystkim Nauczycielom gratulujemy i życzymy owocnych sukcesów!

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich kategorii i ich wygranych:

    Koszulka Roku- p. Dariusz Laskowski
    Uśmiech Roku- p. Iwona Nowak
    Pogromca BHP- p. Jolanta Kucharczyk
    Mocna Ręka- p. Iwona Nowak
    Make-up Roku- p. Aleksandra  Tatulińska
    Krzykacz Roku- p.Iwona  Nowak
    Diss Roku- p.Joanna  Zaborowska
    Dygresja Roku- p. MonikaDymarkowska-Baron
    Gadżeciarz Roku- p.Leszek Czaplewski
    Stylówa Roku- p. Andrzej Szewczykowski

W szkole podstawowej natomiast wręczono Oskary w następujących kategoriach:
Oskary:

    Szeroki Uśmiech - p. Anna Woroniecka
    Najlepszy Rozmówca - p. Anna Woroniecka
    Mistrz Kartkówek - p. Marlena Wełnicka
    Sprzedawca Wiedzy – p. Anna Woroniecka
    Bystre Oko - p. Marlena Wełnicka
    Wyciskacz Potu - p. Katarzyna Jakubowska
    Wykwalifikowany Żartowniś – p. Marlena Wełnicka
    Doniosły Głos -p. Marlena Wełnicka
    Władca Ciszy – p. Marlena Wełnicka
    Stalowe Nerwy - p. Arkadiusz Kozikowski


Integrat TV przygotował specjalne życzenia dla wszystkich nauczycieli: kliknij i zobacz 

Całość Imprezy uwiecznił film, w którym wystąpiła EKIPA DO ZADAŃ SPECJALNYCH. To taka niespodzianka dla wszystkich uczniów naszej szkoły, której pomysłodawcą były p. ANIA WORONIECKA i p. AGNIESZKA LEWANDOWSKA. Filmik prezentujemy na początku artykułu.


ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII


Marta Rumińska


DZIEŃ CHŁOPAKA 2015

Chłopacy mali czy duzi mają swoje święto. Nasze uczennice z samorządu uczniowskiego nie zapomniały o tym ważnym dniu i przygotowały dla naszych mężczyzn niespodziankę. Każdy z chłopaków dowiedział się, co oznacza jego imię i otrzymał mały upominek. Całą uroczystość umilała muzyka śpiewana przez kilka uczennic naszego gimnazjum. Było dużo śmiechu i zabawy! Na koniec została pokazana największa niespodzianka w formie nagrania, czyli życzenia od koleżanek i nauczycielek ze  szkoły. Wszystkim chłopakom życzmy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!Nie widziałeś życzeń z okazji Dnia Chłopaka?
Zajrzyj do zakładki Integrat TV.
Wszystkiego najlepszego!


ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

 

 

WYBORY DO SAMORZĄDU 2015/2016

 4 września w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego szkoły, opiekuna samorządu i rzecznika praw ucznia. Uczniowie podeszli do głosowania i dokonali wyboru. Emocje trzymały do samego końca, jednak w końcu wszystko stało się jasne! Przewodniczącym gimnazjum został Szymon Kurkiewicz, a opiekunem i rzecznikiem Pani Monika Dymarkowska-Baron.Jednak zgodnie z regulaminem SU funkcji nie łączy się i tak jak rok temu rzecznikiem zostanie Pani Iwona Nowak. Zwycięzcom gratulujemy!
 
Kamila Maćkowiak

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

Dodatkowe informacje