"Z ŻYCIA SAMORZĄDU SZKOŁY PODSTAWOWEJ 2016/2017"

 

"Szukamy, nie klikamy"  to gra zespołowa wymyślona przez p. Monikę Dymarkowska-Baron. Podczas przerwy obiadowej każda klasa dostała kartkę z szesnastoma rysunkami. Zadanie polegało na znalezieniu rozwieszonych przez opiekunki SU wcześniej obrazków. Za znalezienie symboli wiosennych klasy dostały słodki upominek.

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII
 

SU GIMNAZJUM I SP Laura Stojaczyk


 


Z okazji Świąt Wielkanocnych dziewczynki z samorządu uczniowskiego przygotowały wielkanocne "cudeńka", które były nie tylko przysmakiem ale i ozdobą koszyczków świątecznych. I tak pojawiły się: oryginalne mazurki, babeczki, jajeczka, które rozeszły się w mgnieniu oka. Dziękujemy szczególnie Mamom, które pomogły przygotować wymienione smakołyki i na które zawsze można liczyć!

 Samorząd SP


 

Pod takim hasłem samorząd uczniowski zorganizował kolorowy tydzień. Było nie tylko kolorowo ale i zdrowo, gdyż podczas jednej z przerw można było nabyć smaczne i zdrowe przekąski - mniam.  (KLIKNIJ W ZDJĘCIE)

Na uczestników zabawy czekały słodkie, kolorowe upominki oraz nagroda specjalna dla tych, którzy we wszystkie wyznaczone dni przyodziali strój we wskazanym kolorze. Tych, którzy jeszcze nie odebrali upominku - zapraszamy do sali 35.
SU SP


 Stowarzyszenie "RAZEM DLA FORDONU" zwraca się z prośbą o włączenie się do akcji charytatywnej "W DARZE SERCA DZIECI-DZIECIOM". Celem tej akcji jest zbiórka pieniędzy dla 30 dzieci z Kliniki Pediatrii i Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy, aby mogły wyjechać na turnus rehabilitacyjny.

Akcja została objęta honorowym patronatem Kujawsko-pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza.

Zbiórka pieniędzy będzie miała miejsce również na terenie naszej szkoły w terminie od 5 do 28 kwietnia 2017 r. do wyraźnie oznaczonego pojemnika dostępnego na korytarzu podczas długich przerw lub w sali 35.

ZOBACZYSZ WIĘCEJ KLIKAJĄC W PLAKAT

 


 

Tym hasłem chcemy nakłonić wszystkich uczniów do aktywnego spędzania czasu pomiędzy lekcjami. Dajcie odpocząć swoim telefonom komórkowym a rozruszajcie ciało! :) Aby was zachęcić do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu zakupiliśmy między innymi: skakanki, gumy, frisbee oraz kredę chodnikową, które możecie wypożyczać i korzystać podczas przerw.

 SU SP

 


 

Dziękujemy wszystkim klasom, które sprezentowały ubranka dla dzieci z domu dziecka w Bydgoszczy. Nasze podarki wywołały ogromną radość. Natomiast nam uśmiech nie schodził z twarzy, gdy maluchy od razu przymierzały zawartość paczek. "Nikt nigdy nie stał się ubogim przez dawanie".

SU Gimnazjum
SU SP
Magda Wojtecka


 

Dziękujemy serdecznie wszystkim klasom, które przyniosły misie dla dzieci ze szpitala onkologicznego. Przypominamy, że "ONKO DZIEŃ WyGraj z Rakiem. Pamięci Julii Głowackiej" został zorganizowany w Inowrocławiu przez kuzynkę pani Julii - Hannę Leśniewską. Wsparliśmy to wydarzenie, przekazując misiaki. "Jesteście wielcy!" - tak skomentowała organizatorka ilość pluszaków.
 
SU SP
SU GIMNAZJUM


 

Walentynki

Z okazji Dnia Świętego Walentego Samorząd SP zorganizował pocztę walentynkową. Dopełnieniem zabawy było rozprowadzenie przez przedstawicielki samorządu niepowtarzalnych, własnoręcznie wykonanych słodkich upominków, utrzymanych w walentynkowej stylistyce, którymi można było obdarować sobie bliską osobę.


 

Bal Karnawałowy
W piątek, przed feriami zimowymi odbył się Bal Karnawałowy. Oprawę muzyczną zapewnił pan Arkadiusz Kozikowski, zaś Samorząd Uczniowski dla uczestników konkursów ufundował nagrody.

 


 

Samorząd Uczniowski SP ufundował dla swoich kolegów i koleżanek słodkie upominki urodzinowe. Wychowawcy klas koordynują to zadanie aby nikt nie został pominięty.

Dziękujemy za pomoc :)

 

 

 


 

 Święty Mikołaj o nas nie zapomniał i również w tym roku, w towarzystwie uroczych Aniołków, przyniósł nam słodkie upominki.

W Polsce utarło się, że w nocy z 5 na 6 grudnia odwiedza najmłodszych, ale najwyraźniej byliśmy bardzo grzeczni, skoro przyszedł do nas dzień wcześniej.

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII
Weronika Nalazek


25 listopada obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przedstawiciele SU czytali bajki dzieciom z klas 1-3.Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały misiowych opowieści. Każdy uczeń, który przyniósł ze sobą pluszowego misia był zwolniony z pisania niezapowiedzianej kartkówki.


Weronika Nalazek SU SP

fot. G. Idzikowski

 

 


 

We wtorek 22.11.16 odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas 4-6. Podczas zabawy odbyło się dużo konkursów, co chyba uczniom się najbardziej podobało. W sali obok mieściła się kawiarenka z różnymi pysznościami, które przygotowali uczniowie działający na rzecz SU. Jednym słowem dyskoteka bardzo udana.
       Zosia Szulakowska - SU SP

fot. Anna Woroniecka


 

Na przełomie października i listopada podczas czwartkowych długich przerw uczniowie naszej szkoły mieli możliwość skosztowania słodkich wypieków, które cieszyły się wielkim powodzeniem. Uczniowie byli zadowoleni, chociaż spora część z nich nie zdążyła "załapać" się na żadne ciacho. Na kolejną przerwę będziemy musieli przygotować dwa razy więcej słodkości. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali smaczne wypieki i zapraszamy na kolejną słodką przerwę.

 Weronika Nalazek - SU SP


 

17 października - wspólnie z WOŚP - braliśmy udział w największej na świecie lekcji resuscytacji. Tegoroczna akcja, w której uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły, była próbą zdobycia wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa. Zgodnie z procedurami, wyniki poniedziałkowej próby czekają teraz na weryfikację nadesłanych potwierdzeń wszystkich lokalnych organizatorów tego wydarzenia. Trzymamy kciuki!
Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły zorganizować to wydarzenie na terenie naszej szkoły.

Anna Woroniecka i Małgorzata Kacprzak


13 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Obejrzeliśmy krótki skecz przygotowany przez naszych starszych kolegów oraz dwa występy artystyczne naszych koleżanek. Na zakończenie zaprezentowano krótki filmik pt. "Pół żartem pół serio" przygotowany przez nauczycieli oraz uczennicę z klasy 6a.

fot. G. Idzikowski
Wiktoria Janke 6a


16 września odbyły się wybory na przewodniczącego szkoły i opiekuna samorządu uczniowskiego.
Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja wyborcza, która po zakończeniu wyborów sprawnie policzyła wszystkie głosy. I tak - w szkole podstawowej przewodniczącą szkoły podstawowej została Weronika Nalazek, natomiast opiekunem pani Anna Woroniecka. Rzecznikiem praw ucznia zaś został pan Michał Araszewski.

Gratulujemy SU SP

Dodatkowe informacje