"Z ŻYCIA SAMORZĄDU GIMNAZJUM 2016/2017"

 

Nasza szkoła robi się coraz ładniejsza. Ostatnio upiększaliśmy korytarze, a tym razem przyszedł czas na stołówkę szkolną.
Pod czujnym okiem Pani Doroty Klonowskiej i Pani Moniki Dymarkowskiej - Baron przyklejone zostały kolorowe akcenty, które z pewnością cieszyć będą oko podczas spożywania obiadów.
ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII
Sponsor: SU GIMNAZJUM
Dorota Klonowska

 


 

Kolorowo i pachnąco zrobiło się przed naszą szkołą. Kwiaty, które zakupiliśmy w kwietniu, pięknie rozkwitły. Sami zobaczcie...ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII
 
SU GIMNAZJUM

 


 "Szukamy, nie klikamy"  to gra zespołowa wymyślona przez p. Monikę Dymarkowska-Baron. Podczas przerwy obiadowej każda klasa dostała kartkę z szesnastoma rysunkami. Zadanie polegało na znalezieniu rozwieszonych przez opiekunki SU wcześniej obrazków. Za znalezienie symboli wiosennych klasy dostały słodki upominek.

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII
 

SU GIMNAZJUM I SP Laura Stojaczyk


 

Stowarzyszenie "RAZEM DLA FORDONU" zwraca się z prośbą o włączenie się do akcji charytatywnej "W DARZE SERCA DZIECI-DZIECIOM". Celem tej akcji jest zbiórka pieniędzy dla 30 dzieci z Kliniki Pediatrii i Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy, aby mogły wyjechać na turnus rehabilitacyjny.

Akcja została objęta honorowym patronatem Kujawsko-pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza.

Zbiórka pieniędzy będzie miała miejsce również na terenie naszej szkoły w terminie od 5 do 28 kwietnia 2017 r. do wyraźnie oznaczonego pojemnika dostępnego na korytarzu podczas długich przerw lub w sali 35.

ZOBACZYSZ WIĘCEJ KLIKAJĄC W PLAKAT

 


 

 Tradycyjnie w naszej szkole z okazji 1 dnia wiosny odbyły się wybory miss i mistera Integrata zorganizowane przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum. Do konkursu przystąpiło 11 kandydatek i 11 kandydatów. Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: P. Joanna Zaborowska P. Andrzej Szewczykowski i Zuzia Kędzierska. Było wiele ciekawych konkurencji np. parodia znanej osoby czy sesja zdjęciowa. Misterem Integrata został Miłosz Juszczak z 3d, a miss integrata została Daria Grochowska z 1 klasy.ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

 


 "Marzec wyjął grosik srebrny.
Teraz będzie mu potrzebny.
Do kwiaciarni marzec pobiegł,
kupić bukiet na Dzień Kobiet."
(znalezione w Internecie)

Samorząd Gimnazjum dla PAŃ przygotował z okazji ich święta słodką niespodziankę.  

Zapraszam na Integrat TV, gdzie są specjalne życzenia i humorystyczne rozmowy z panami o paniach.
SU GIMFOTOGALERIA 


  Walentynki to dzień, kiedy na ulicach widać zakochanych, którzy obdarowują się różnymi upominkami, pokazując tym swoje uczucia. W naszej szkole z okazji DNIA ZAKOCHANYCH stworzyliśmy pocztę walentynkową. Dzięki niej uczniowie mogli napisać do swojej ukochanej osoby lub przyjaciela coś miłego. Miłe by to, że nawet nauczycieli z niej skorzystali.
Walentynki to piękne święto dla zakochanych, ale mamy również dobrą wiadomość dla singli: Nie martwcie się, Wasze święto jest 15 lutego.

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII
 
Daria Nowak (SU GIMNAZJUM)


 

 W ZS nr 14, jak zwykle, dzieje się wiele dobrego. Podczas ferii zimowych nauczyciele oraz uczniowie, którym leży na sercu wygląd naszej szkoły, postanowili ją upiększyć.
Serdecznie dziękujemy: Julce Susce, Laurze Stojaczyk, Łukaszowi Fiszerowi i absolwentowi Mikołajowi Markowiczowi za poświęcony czas i pomoc przy przyklejaniu cytatów.
 ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII
Naklejki dekoracyjne ufundował SU GIMNAZJUM. ;-)


    Monika Dymarkowska-Baron, Dorota Klonowska, Justyna Kosicka


 

Dziękujemy wszystkim klasom, które sprezentowały ubranka dla dzieci z domu dziecka w Bydgoszczy. Nasze podarki wywołały ogromną radość. Natomiast nam uśmiech nie schodził z twarzy, gdy maluchy od razu przymierzały zawartość paczek. "Nikt nigdy nie stał się ubogim przez dawanie".

SU Gimnazjum
SU SP
Magda Wojtecka

 


Dziękujemy serdecznie wszystkim klasom, które przyniosły misie dla dzieci ze szpitala onkologicznego. Przypominamy, że "ONKO DZIEŃ WyGraj z Rakiem. Pamięci Julii Głowackiej" został zorganizowany w Inowrocławiu przez kuzynkę pani Julii - Hannę Leśniewską. Wsparliśmy to wydarzenie, przekazując misiaki. "Jesteście wielcy!" - tak skomentowała organizatorka ilość pluszaków.
 
SU SP
SU GIMNAZJUM

 


 

Przed feriami świętowaliśmy karnawał trochę w inny sposób niż zazwyczaj. Zobaczcie sami...

FOTOGALERIA
zdjęcia: Łukasz Fiszer
 
SU GIMNAZJUM

 


 

 Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję "Obudźmy Kasię". Dzięki Wam - ludziom dobrego serca udało się przekazać na leczenie p.Katarzyny Przygody sporą sumę pieniędzy.
Przypominamy, że p.Kasia to bydgoszczanka, mama  małej Julki, która w wyniku powikłań po cesarskim cięciu doznała niedokrwienia mózgu i do dzisiaj przebywa w śpiączce.
Kolejny raz potwierdziliśmy, że "Jeden dzięki drugiemu patrzy na życie sercem".
Mamy nadzieję, że zakupione bombki ręcznie malowane lśniły na Waszych choinkach.
ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII


Dorota Klonowska, Monika Dymarkowska, SU Gimnazjum


 

"Czy są tu jakieś grzeczne dzieci? " Takie słowa usłyszeli gimnazjaliści od Mikołaja, który odwiedził ich  z okazji własnego święta. Przybył w asyście dwóch śnieżynek i  miał słodki upominek dla każdej klasy.

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

SU GIMNAZJUM
 Zdjęcia: Julia Suska

 

 


 

Samorząd uczniowski gimnazjum w ramach nowej akcji "Świętujemy Twoje urodziny" w ostatnim miesiącu podarował solenizantom lizaki smoczki z życzeniami. Mamy nadzieję, że taki drobiazg okazał się miłą niespodzianką. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
A oto listopadowi solenizanci: GALERIA

Julia Porazińska SU Gimnazjum

 


 

Gimnazjaliści świętowali andrzejki w duchu zdrowej rywalizacji. W andrzejkowej FAMILIADZIE lepsi okazali się nauczyciele. Gratulujemy i czekamy na rewanż.

GALERIA
SU Gimnazjum

 

 

 


 2 kg pocztówek wysłaliśmy do Martynki z Marzycielskiej Poczty. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji.  Mamy nadzieję, że w grudniu kartek będzie jeszcze więcej...

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

SU Gimnazjum

Zdjęcia: Julia Suska i Laura Ferks


 "Gdzieś w każdym z nas jest dziecka ślad". W gimnazjalistach również ,  czego nie bali się pokazać i przyszli do szkoły z misiami. Dzień Pluszowego Misia jest przecież dla każdego. Zdjęcia: Olivia Ferks

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII


 

Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje. Warto,  aby każdy się w niego ubrał, bo ma jeden rozmiar i pasuje każdemu.
 7 października przypadał NARODOWY DZIEŃ UŚMIECHU. Z tej okazji otworzyliśmy uśmiechniętą pocztę.  Każdy mógł wywołać uśmiech u wybranej przez siebie osoby, pisząc kilka miłych słów.  Krótkie liściki roznosili wysłannicy z SU.

Monika Dymarkowska 

 


14 października to DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. W naszej szkole również go obchodziliśmy. Z tej okazji były życzenia i występy. Z przymrużeniem oka zaprezentowano przykładową lekcję, ale już całkiem na poważnie podziękowano nauczycielom za ich trud i wysiłek.

"PRZYJACIEL" M.Terlikowska

Powiem Wam o nim najprościej:
To Wasz Przyjaciel.
Świat otwiera przed Wami ba oścież
Jako okno w dusznej chacie...

On pierwszy pod wasz dach zaprosi
Cienie przyjazne, sercu drogie
Jasnej Mickiewiczowskiej Zosi
Rycerzy idących w boju ogień.

On Wam wyjaśni, że woda to H2O
I poprowadzi Was po ogrodach
Gdzie rośnie dobro i zło


On Wam pokaże wysokie cele,
Do których iść trzeba z wolą upartą.
Zdejmijcie czapkę przed NAUCZYCIELEM
Bo warto!

Wręczone również zostały specjalne Oskary. Zaskoczenie niektórych wyróżnionych było bezcenne. Jeszcze raz życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze!

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

 


SU SP I SU GIMNAZJUM
Monika Dymarkowska


  "Gdy ktoś Cię zapyta:
"Gdzie Ci mężczyźni prawdziwi tacy?",
my odpowiadamy: "To nasi chłopacy!".
Nie ma dziedziny, w której, Ci wspaniali,
wiedzą lub umiejętnościami by się nie wykazali,
każdy z nich liczne ma talenty,
każdy uprzejmy i uśmiechnięty,
każdy Cię miło zaskoczyć może,
kiedy po prostu Ci w czymś pomoże."

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego z okazji DNIA CHŁOPAKA.

Oto Ci, którzy zasłużyli na wyróżnienie:

1. Przystojniak roku- Jan Walczyk
2. Bojler roku- Szymon Gałka
3. Śmieszek roku- Igor Matysiak
4. Gentleman roku- Szymon Balicki
5. Żyrafa roku- Kamil Wiśniewski
6. Siłacz roku - Damian Gruszczyński
7. Kaloryfer roku - Michał Mirecki
8. Nieogar roku- Kszysztof i Mateusz Milewscy
9. Laluś roku- Gracjan Wiśniewski
10. Disser roku- Piotr Adamik

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII
Zdjęcia:Łukasz Fiszer

SU Gimnazjum


 Mamy przewodniczącego Integrata!
Druga tura wyborów zakończona sukcesem. Przewodniczącą naszego gimnazjum została Olivia Ferks.
Gratulujemy!

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

 

 


 W piątek - 16.09.2016 odbyły w naszym gimnazjum wybory na przewodniczącego szkoły. Do tej zaszczytnej funkcji pretendowali: Olivia Ferks i Kamil Wiśniewski. Pierwszy raz w historii szkoły żaden z kandydatów nie uzyskał większości głosów.

Olivia Ferks - 66 głosów
Kamil Wiśniewski - 66 głosów

Druga tura odbędzie się we wtorek 20.09.2016r.

W tym roku na opiekuna  samorządu uczniowskiego wybraliśmy panią  Monikę Dymarkowską-Baron, a rzecznikiem praw ucznia zostaje Pani Joanna Juryś.
Liczba głosów:
P. Dymarkowska-Baron - 64 głosy
P. Zaborowska - 2 głosy
P. Meger -7 głosów
P. Laskowski - 2 głosy
P. Pestka - 4 głosy
P. Zinkiewicz - 4 głosy
P. Jankowska - 3 głosy
P. Piaskowska - 4 glosy
P. Adamowicz - 3 głosy
P. Czaplewski - 6 głosów
P. Klonowska - 1 głos
P. Gasiul - 1 głos
P. Zwierzykowska - 1 głos
P. Nowak - 5 głosów
P. Juryś - 8 głosów
P. Barciszewska - 2 głosy
P. Gruszka - 2 głosy
P. Kiełczewska - 1 głos
P. Wawrzyniak - 1 głos
P. Kosicka - 1 głos
P. Tatulińska - 3 głosy
P. Kaniewska - 2 głosy
P. Szewczykowski - 1 głos
P. Strzelec - 1 głos

 

Dodatkowe informacje