ROK SZKOLNY 2014/2015

a)    udział uczniów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych:

  • dwóch laureatów konkursu przedmiotowego z przyrody dla szkół podstawowych organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy;
  • laureat konkursu przedmiotowego z języka angielskiego dla uczniów gimnazjów organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy;
  • finalistka konkursu matematycznego „Liga zadaniowa” (II miejsce);
  • 5 finalistów konkursu przedmiotowego z języka angielskiego dla szkół podstawowych organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
  • 2 finalistów konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla szkół podstawowych organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy;
  • laureat II miejsca IX edycji Konkursu Informatycznego „Bóbr” organizowanego przez UMK w Toruniu;
  • wynik bardzo dobry oraz szereg wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”;
  • laureaci ogólnopolskich konkursów języka angielskiego „Albus”, „Panda”, „Pingwin”;
  • 9 laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady pn. „Olimpusek” dla najmłodszych dzieci;
  • laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „Zuch” dla najmłodszych.

b)    najważniejsze osiągnięcia sportowe, m. in.:

  • puchar za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Bydgoszczy w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych w Bydgoskiej Olimpiadzie Młodzieży;
  • puchar za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Bydgoszczy dziewcząt szkół gimnazjalnych w Bydgoskiej Olimpiadzie Młodzieży;
  • II miejsce w Mistrzostwach Bydgoszczyw halowej piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych, organizator MSZS; 
  • I miejsce w Halowych Mistrzostwach Bydgoszczy dziewcząt szkół podstawowych;
  • IV miejsce w Wojewódzkim Finale Coca-Cola Cup szkół gimnazjalnych w Toruniu;
  • VI miejsce w Finale Wojewódzkim Ligi Orlika o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego;
  • I miejsce w Wojewódzkim Finale „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku U-10 (organizatorem zawodów jest PZPN);
  • III miejsce w Wojewódzkim Finale „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku U-12 (organizatorem zawodów jest PZPN);
  • VI miejsce w Ogólnopolskim Finale „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku;
  • II miejsce w województwie w Kujawsko – Pomorskich Igrzyskach Młodzieży Szkół Podstawowych (organizatorem zawodów jest SZS);
  • V miejsce w województwie w Kujawsko – Pomorskich Igrzyskach Młodzieży Gimnazjalnej (organizatorem zawodów jest SZS);
  • nasze zawodniczki powoływane są do kadry wojewódzkiej;
  • jedna z dziewcząt powołana została do kadryPolski U17 w 2014r.;
  • miejsca na podium w edycji wiosennej Czwartków Lekkoatletycznych(organizatorem zawodów jest Miejskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Bydgoszczy wspólnie ze Stowarzyszeniem „Sport Dzieci i Młodzieży”);
  • miejsca na podium w zawodach pływackich pn. „Niepełnosprawni na start” oraz w „Słonecznej Olimpiadzie” dla uczniów niepełnosprawnych.

a)    pozostałe osiągnięcia:

  • Uzyskanie certyfikatu „Etycznej szkoły” podczas konferencji MSW w Warszawie;
  • Wpisanie szkoły jako jednej z 36 w kraju na listę Strefy Programowania i uzyskanie Certyfikatu potwierdzającego wprowadzenie zaawansowanych kompetencji cyfrowych w ramach projektu Akademia Programowania realizowanego przez Stowarzyszenie Talent na zlecenie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji (projekt obejmuje zadania w języku programowania C++ oraz nową inicjatywę pn. ”Godzina Kodowania” mające na celu rozwój umiejętności informatycznych dzieci od 4 roku życia oraz przełamywanie stereotypów dot. równości płci);
  • V Miejsce szkoły (w konkursie wzięło udział ok. 2000 szkół) w ogólnopolskim projekcie Design Dla Szkół: opublikowanie prac uczniów na stronie internetowej www.exspace.pl  (strona promująca artystów i designerów z Polski i z zagranicy);
  • I miejsce dla szkolnego chóru Cantabile w miejskim konkursie chórów szkolnych, pn. „Wokalis”;
  • Zdobycie nagrody głównej (i laptopa) oraz nagrody specjalnejKujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty p. Anny Łukaszewskiej przez zespół folklorystyczny pn. „Wesołe Kakaludy” (w gwarze poznańskiej wesołe pędraki, malce) na Przeglądzie TALENTÓW INTEGRACJI w Pałacu Młodzieży (17.04 br.);
  • Zdobycie I miejsca w kategorii taniec ludowy przez zespół „Wesołe Kakaludy” (26 kwietnia br.) w ramach XII PRZEGLĄDU TAŃCA LUDOWEGO I INNYCH FORM TANECZNYCH;
  • Zdobycie I miejsca w kategorii zespołów instrumentalnych oraz nagrody publiczności w XIV Wojewódzkim Konkursie Zespołów Muzycznych „Muzykolandia” przez szkolną Małą Orkiestrę (18.04.2015r.);
  • I, II, III miejsce uczniów edukacji wczesnoszkolnej w Regionalnym Konkursie Historycznym „Dzieje Polski” oraz wyróżnienie dla zespołu wokalnego;
  • I miejsce – wyróżnienie i nagroda specjalna dla grupy cyrkowej "Magik" w VI Miejskim Przeglądzie „Teatralny Świetlik 2015" (Adria, 20.05 br.);
  • I miejsce podczas Pokazu Talentów dla grupy cyrkowej „Magik”;
  • Wyróżnienie ucznia w Miejskim I Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej dla uczniów szkół podstawowych w ramach XX Przeglądu Recytatorskiego „MIĘDZY WIERSZAMI”; 
  • II miejsce w kategorii dziewcząt i I miejsce w kategorii chłopców w XIV Bydgoskich Otwartych Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Województwa Kujawsko – Pomorskiego wg Międzynarodowego Komitetu Technicznego Prewencji i Zwalczania Pożarów (CTIF) przy OSP Alcatel-Lucent – 23 maja 2015r.; 
  • III miejsce dla uczennicy gimnazjum w eliminacjach miejskich Turnieju Wiedzy Pożarniczej;
  • Laureaci XV Miejskiego Konkursu Matematycznego „Liczydełko”;
  • II miejsce w Miejskim konkursie „Ort-bój”;
  • III miejsce w kraju dla uczennicy w ogólnopolskim konkursie plastycznym pn. „Baśnie”;
  • Zakwalifikowanie się uczennicy do udziału w bezpłatnych warsztatach ”Pięknego czytania” w nagrodę za wyróżnienie w VI edycji „Bydgoskiego Festiwalu Pięknego czytania Młodzieży Gimnazjalnej im. K Hoffmana”;
  • II miejsce drużynowe w grze miejskiej „Niska emisja” organizowanej przez Urząd Miasta Bydgoszczy;
  • I miejscezespołowe uczniów (w tym niepełnosprawnych) w III Społeczno – Historyczno - Geograficznym Miejskim Konkursie o Bydgoszczy pt. „Cudze chwalicie, a czy swoje miasto znacie?”
  • Uzyskanie przez nauczycielkę wychowania fizycznego i terapeutkę statuetki dla najskuteczniejszego propagatora „Aktywności fizycznej” w Grand Prix City Trail Junior 2014/2015.

b)    organizowanie konkursów:

  • Organizacja Szkolnego Konkursu Ortograficznego pn. „Pasja ortografii – moja, mojej mamy i mojego taty” dla uczniów klas IV – VI SP oraz ich rodzin (rodziców, dziadków, rodzeństwa itp.);
  • Zorganizowanie wieloetapowego konkursu matematycznego pn. „Potyczki matematyczne” dla dzieci z klas I – III edukacji wczesnoszkolnej;
  • Zorganizowanie Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego „Z językiem polskim za pan brat” dla uczniów niepełnosprawnych intelektualnie z placówek integracyjnych;
  • Zorganizowanie i przeprowadzenie Konkursu Filmowego pn. „Życie z pasją smakuje lepiej!”;
  • Zorganizowanie konkursu ortograficznego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną pn. „Mistrz ortografii” dla uczniów z klas IV – VI;
  • Zorganizowanie konkursu poetyckiego pn. „Sekrety lata”;
  • Zorganizowanie konkursu plastycznego promującego edukację prozdrowotną. Wszystkie prace w kategorii - plakat społeczny - obejmują wykonanie plakatu oraz zaproponowanie hasła promującego zdrowy styl życia ("Zajęciach wychowania fizycznego w szkole", „Jestem tym co jem?” „Zastrzyk z witamin każdego dnia”,  „Używkom mówię nie”, "Na sportowo jest zdrowo!");
  • Zorganizowanie konkursu dla klas edukacji wczesnoszkolnej, pn. „Twórczość Tuwima – kredką lub pędzlem malowana”;
  • Organizacja konkursu dla uczniów niepełnosprawnych pn.: „Wymarzone wakacje”.

Dodatkowe informacje