ROK SZKOLNY 2013/2014

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

Po burzliwych obradach i dyskusjach (kilka prac zostało tak samo – wysoko ocenionych) udało się wyłonić zwycięzców.

Wyróżniono: Aleksanedrę  Liedtke z klasy  6 b i Piotra Giemsę z klasy 5b

W gimnazjum  wyróżniono: Karolinę Klaina, Martę Rumińską, Julię Klomfas  z klasy 1a.

Laureatom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.!!!

Anna Woroniecka

Anna Małek-Kowalkowska

XIV EDYCJA MIEJSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "LICZYDEŁKO"

Do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się 25 lutego o godz.16.30 w SP 64, zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli od 40 do 60 punktów (na 60 maksymalnych):

• Stejka Mateusz

Konkurs literacki na list do palacza tytoniu ogłoszony w ramach realizowanego w naszej szkole programu: „Uwolnijmy dzieci od dymu tytoniowego”.

Na wręczenie nagród organizator – Fundacja Oddech Nadziei zaprosił następujących uczniów: Igora Prokopowicza z klasy 5a (II miejsce), Laurę Ferks z klasy 5c (III miejsce), Katarzynę Cibor,Jakuba Dutkiewicza, Agnieszkę Geściak, Miłosza Kuszyńskiego, Marcela Sokołowskiego, Amelię Szymańską z klasy 5a oraz Igora Matysiaka, Marcelinę Wilczewską i Kacpra Kozłowskiego z klasy 5c.

„ KARTKA CHOINKĄ PACHNĄCA" . Konkurs organizowało Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. Uczniowie wykonali piękne prace. Na konkurs napłynęło 549 kartek z całego naszego województwa! Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Maksymilian Bąk zdobył wyróżnienie w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy!

Z radością informujemy, że do Eweliny Popowicz i Emilii Sobieralskiej laureatek w ubiegłorocznym ogólnopolskim konkursie w kampanii ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł" dołączyły laureatki:

Ponownie! Emilia Sobieralska- SP

Izabela Andrzejewska - SP

oraz Katarzyna Nowacka - G

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY dla uczniów niepełnosprawnych z klas IV-VI.

Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Ortografii otrzymał  Paweł Kościelski z klasy 6a, drugie miejsce  Kacper Ciesielski z klasy 6c, natomiast trzecie miejsce uzyskali  Julia Kucharczyk z klasy 5b i Kacper Tomaszewicz z klasy 5c.

W Drużynowym Konkursie Wiedzy O Unii Europejskiej w Zespole Szkół Nr 7 w Bydgoszczy nasi uczniowie dzięki swojemu zaangażowaniu, współpracy i wszechstronnej wiedzy zajęli III i IV miejsce.

Drużyna pierwsza, w składzie: Malinda Davies z klasy 2b, Marcin Losik z klasy 3c i Kacper Pieprzowski z klasy 3a, zajęła III miejsce. Drużyn druga, w składzie: Paulina Napierska z klasy 2b, Weronika Małkowska i Aron Ogbanje z klasy 2d, zajęła miejsce IV. Zwycięskim drużyną serdecznie gratulujemy!!!

Nagrodę Publiczności odebrał Bartosz Sojka z kl. Id

Uczniowie klasy IIIa gimnazjum: Paweł Cywiński, Jakub Kolewczyński i Remigiusz Seydak zajęli I miejsce w Młodzieżowym Festiwalu Naukowym, w konkursie na najlepsza pracę naukową. Organizatorem Festiwalu był Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy a partnerami Festiwalu: MCK w Bydgoszczy, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy i Urząd Miasta Bydgoszczy.

GRATULUJEMY!!!

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszego gimnazjum - MATEUSZ PODSKOK (klasa 2ag) zajął drugie miejsce w XVII edycji Miejskiego Konkursu Recytatorskiego "Srebrna Maska" w kategorii "Album o życiu i twórczości wybranego poety".

Mateusz wykonał piękny album o Julianie Tuwimie i jego wierszach. Tym samym pokonał aż 79 innych uczestników rywalizacji.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agata Całbecka i Karol Kopecki z klasy 2b zajęli 3 miejsce w konkursie plastycznym pt."Polsko, kocham Cię".  Gratulujemy!

W konkursie pieśni patriotycznej "Polsko, kocham Cię" trzecie miejsce uzyskał tercet wokalny w składzie Pola Rotmańska z kl.1a,Marcin Kornatowski z kl.1b oraz Emanuel Wolak z kl.1b. Wyróżniona została uczennica kl.2a Weronika Nalazek.

Małym muzykom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

W IV Dziecięcym Przeglądzie Recytatorskim pt. "Wiersze o zwierzętach dużych i małych" wyróżnienie otrzymał uczeń klasy II c Jakub Rosiak.

XXI Bieg Niepodległości

Agata Leśniewska z klasy 4c zajęła I miejsce w biegu na dystansie 400m.

Dominik Bąk z klasy 4a zajął III miejsce w biegu na tym samym dystansie.

Wojtek Gandziorowski z klasy 5c zajął I miejsce w biegu na dystansie 500m.

Szkołę podstawową reprezentowało 19 uczniów z klas IV – VI.

W XXI Biegu Niepodległości, udział wzięli również uczniowie Integracyjnego Gimnazjum nr 37.

W biegu na 1000m dziewcząt Angelika Stankiewicz zajęła I miejsce, Sandra Świeciak - III miejsce a V miejsce Aleksandra Kołacz. Natomiast w biegu na 1200m chłopców Kryspin Kowalski zajął IV miejsce a Jakub Piskalski VI.

Indywidualne wyniki każdego ucznia sprawiły, iż Integracyjne Gimnazjum nr 37 zajęło ogółem I miejsce. W sumie na starcie stanęło 15 uczniów klas I-III z naszego gimnazjum.

Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.

Laureatami kolejnych zmagań lekkoatletycznych są:

Igor Prokopowicz kl. 5a – I miejsce w biegu na 300m oraz III miejsce w skoku w dal

Szczepan Krauze kl. 5b – I miejsce w skoku wzwyż

Jacek Całbecki kl. 5b – II miejsce w biegu na 60m i w skoku w dal

Zuzanna Nowacka kl. 5d - II miejsce w biegu na 300m

Kolejny wielki sukces naszych dziewcząt!!!

Kolejny raz czyli czwarty rok z rzędu w Turnieju Orlika Tęcza Bydgoszcz awansowała do finału wojewódzkiego czyli do najlepszej czwórki!!!

Tym razem nasze młodsze dziewczynki zajęły trzecie miejsce w województwie a starsze były czwarte.

Brawa dla dziewczyn!!! Brawa dla trenerów!!!

Trenerzy: Michał Araszewski, Mikołaj Ludka

Gratulujemy II miejsca w Mistrzostwach Bydgoszczy w Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych.

Do sukcesu przyczyniły się zawodniczki: Paulina Kamień, Sandra Świeciak, Julia Wojtkowska, Malinda Davies, Angelika Stankiewicz, Zuzanna Morzyńska, Monika Ławska, Anna Fordon, Monika Kaniewska, Karolina Szwajkowska.

Starty w pierwszym - w rundzie jesiennej - Czwartku lekkoatletycznym okazały się szczęśliwe dla:

Alana Szarafina z kl.6c – II miejsce w biegu na 300m

Igora Prokopowicza z kl.5a – III miejsce w skoku w dal

Szczepana Krauze z kl.5b – III miejsce w skoku wzwyż

Macieja Koczorowskiego z kl.4a – III miejsce w biegu na 300m

Gratulujemy!!!

A wszystkim uczniom, którzy rozpoczęli swoją przygodę z „Królową sportu” jaką jest lekka atletyka życzymy wytrwałości w osiąganiu coraz lepszych wyników.