ROK SZKOLNY 2011/2012

Edukacja wczesnoszkolna:

 

Ogólnopolski konkurs "Zuch"

 

Organizator: Centrum Edukacji Szkolnej

VI miejsce w Polsce – Igor Prokopowicz klasa 3a

WYRÓŻNIENIA:

Adelina Górna kl.3b

Amelia Szymańska kl.3a

Maciej Koczorowski kl.2a

Marika Cyganek kl.1c

 

 

II Dziecięcy Przegląd Recytatorski  „W zaczarowanym świecie Tuwima” (Miejski)

 

Organizator: MDK nr1 w Bydgoszczy

Wyróżnienie  - Agnieszka Geściak klasa 3a

Zofia Rybicka klasa 3c

Robert Kamiński klasa 2a

 

XVII Konkurs Recytatorski „Muzyka w słowie zaklęta” (Miejski)

 

Organizator: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy

II miejsce - Agnieszka Geściak klasa 3a

 

Międzyszkolny Konkurs „Closer to Bydgoszcz”

 

Organizator: Zespół Szkół nr 10 pod patronatem wydawnictwa Pearson

I miejsce w kategorii ALBUM: Agnieszka Geściak kl.3a

II miejsce w kategorii PLAKAT: Franciszek Polakowski kl.2a

Wyróżnienia:

Emilia Rickert kl.3c

Maksymilian Mozgiel kl.3b

 

XII Konkurs matematyczny „Liczydełko” (miejski)

 

Organizator: Zespół Szkół 27

II miejsce: Łukasz Protasiuk klasa 3d

                 Sokołowski Marcel klasa 3a

Wyróżnienie: Piotr Polakowski klasa 3a

 

Konkurs na EKO KARTKĘ

 

Organizator: Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej

Opiekun: Joanna Koszowska

Laureat: Amelia Szymańska klasa 3a

Wyróżnienie:

Marcel Kołakowski klasa 3a

Dominika Muzolf klasa 3a

 

Miejski Konkurs Ortograficzny ORT-BÓJ

 

Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 14

Finalistka: Amelia Szymańska klasa 3a

Laureatka IV miejsce: Kaja Skiba klasa 3a

 

XII Turniej z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku (Finał województwa kujawsko-pomorskiego)

 

Organizator: Polski Związek Piłki Nożnej

Opiekun: Michał Arzewski, Mikołaj Ludka

II miejsce Zespołowo z UKS Tęcza

Kaja Skiba

Natalia Niemczk

Iga Lackner

 

„Kangur” (ogólnopolski)

Organizator: Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych

Wyróżnienie

Adelina Górna 3b

Łukasz Protasiuk 3d

 

Moje ulubione miejsce w Bydgoszczy

Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 12

Opiekun: Halina Holz

Finaliści:

Agnieszka Geściak 3a

Bartek Nawrocki 2c

Mikołaj Beszczyński 2b

Paula Szarafińska 3c

Oliwia Karnowska 3c

Kuba Iwan 3c

Olek Gorgoń 3c

Lilianna Nowakowska 2a

Mikołaj Pieszczyński 2c

 

Czytanie ze zrozumieniem (etap szkolny)

 

Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 12

Opiekun: Katarzyna Kozikowska

I miejsce Natalia Niemczyk 3a

II miejsce

Amelia Szymańska3a

Karolina Zaborowska 3d

Mikołaj Szefler 3d
III miejsce:Kaja Skiba 3a
Wyróżnienia:Dominika Muzolf 3a
Marta Kinaszewska 3a
Jakub Wojtkowiak 3b
Jessica Szuberga 3c
Zofia Rybicka 3c
Hubert Tomyślak 3c
Artur Sakowski 3d

 

"Płacę, mierzę, ważę - w życiu sobie radzę"

 

Organizator: Zespole Szkół nr 8

Opiekun: J. Brzustewicz – Ziółkowskie

I miejsce

Wiktoria Bentkowska 1c

Kuba Iwanow 3c

 

Ogólnopolska Olimpiada z Języka Angielskiego OLIMPUSEK dla uczniów klas 1-3 SP

Laureaci:

Koczorowski Maciej 2a miejsce 10 w kategorii klas drugich

Górna Adelina 3b miejsce 6 w kategorii klas trzecich

Szefler Mikołaj 3d miejsce 10 w kategorii klas trzecich

 

 

I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Halowym Ząbkovia Cup

 

Organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkach

Opiekun: Michał Araszewski, Mikołaj  Ludka

„UKS” dziewczynki rocznik 2002 i młodsze


II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Halowym Ząbkovia Cup 

Organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkach

Opiekun: Michał Araszewski, Mikołaj  Ludka

„UKS” dziewczynki rocznik 2000 i młodsze


II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Halowym Ząbkovia Cup  

 

Organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkach

Opiekun: Michał Araszewski, Mikołaj  Ludka

„UKS” dziewczynki rocznik 1999 i młodsze

 

 

Gazetka szkolna:

 

I miejsce w XIX Regionalnym Konkursie Gazetek Szkolnych dla Prestiż37

I miejsce w kategorii Reklama prasowa dla Prestiż37

 

Organizator: Redakcja czasopisma „Wiadomości,głosy, rozmowy o szkole” i CEN

Opiekun: mgr  Aleksandra Walczyk

 

 

Język Angielski:

 

Ogólnopolski konkurs z Języka angielskiego CES 2011

Organizator: Centrum Edukacji Szkolnej

Opiekun: Agnieszka Konopińska, Jolanta Konarzewska

Laureat - Piotr Konarzewki IV B

Wyróżnienie:

Igor Ośmiałowski IV B

Kamil Wiśniewski IV A

Piotr Chodań VI B

 

Szkolny konkurs j. angielskiego ”Christmas Card”

 

Organizator: Gimnazjum Nr 37

Opiekun: Maja Gruszka, Katarzyna Orłowska, Joanna Pestka,

I miejsce

Julia Grabowska IA

Mikołaj Tamas ID

II miejsce – Aleksandra Budnik IA

Wyróżnienia: Paulina Franz IID i Karolina Kościelska IIIA

 

Konkurs  z Języka Angielskiego „Check Yourself”

 

Organizator: Gimnazjum Nr 13

Opiekun:  Katarzyna Orłowska, Joanna Pestka

III miejsce - D.Rakocy III D

IV miejsce wyróżnienie - P.Mroziński II A

 

Miedzynarodowy konkurs z J.angielskiego dla szkół integracyjnych i specjalnych

 

Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 56

Opiekun: Agnieszka Konopińska

I miejsce - Paweł Kościelski

III miejsce - Mateusz Mazany

 

I Międzyszkolny konkurs z J.angielskiego Autumn 2011

 

Organizator: Zespół Szkół nr 14

Opiekun: Agnieszka Konopińska, Jolanta Konarzewska, Ewa Korzuchowska, Patrycja Łyczywek, Joanna Pestka

I miejsce drużyna z Zespołu Szkół nr 14

Skład zwycięskiej drużyny z naszej szkoły:

Tyczyński Jakub– klasa

Pieprzowski Kacper – klasa II d

Pufelska Martyna – klasa Id

Lorek Mateusz – klasa IIc

 

Szkolny konkurs dla uczniów klas IV –VI Christmas 2011

 

Organizator: Zespół Szkół nr 14

Opiekun: Agnieszka Konopińska, Jolanta Konarzewska, Ewa Korzuchowska

I miejsce

Dominika Wiszniewska IV B

Mikołaj Dulęba IVB

Malwina Kachnik VC

Piotr Chodań VIB

II miejsce

Piotr Konarzewski IV B

Artur Jędras V A

Dominik Wiśniewski VC

Malinda Davies VI

III miejsce

Julia Racławska Iva

 

Międzyszkolny konkurs z j.angielskiego dla klas VI

 

Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 38

Opiekun: Jolanta Konarzewska

II miejsce - Piotr Chodań VI B

 

Międzyszkolny konkurs z j.angielskiego „Hello!”

 

Organizator: Zespół Szkół Nr 25

Opiekun: Agnieszka Konopińska

I miejsce - Mateusz Mazany IVA

 

 

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza:

 

I miejsce w X Zawodach Wojewódzkich Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

 

Organizator: Zarząd Oddziału Wojewódzkiego i Miejskiego ZOSP RP

Opiekun: Degowska Agnieszka, Karolina Zinkiewicz,

 

Drużyna chłopców:

Norbert Domian,

Mikołaj Adamiec,

Igor Stepa,

Mikołaj Klomfas,

Marcin Smoguła,

Borys Binkowski,

Marek Łowicki,

Damian Łatka,

Sebastian Kaźmierczak,

Patryk Kamiński

 

I miejsce w X Zawodach Wojewódzkich Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

 

Organizator: Zarząd Oddziału Wojewódzkiego i Miejskiego ZOSP RP

Opiekun: Degowska Agnieszka, Karolina Zinkiewicz,

 

Drużyna dziewcząt:

Natalia Kurdelska,

Julia Borkowska,

Klaudia Świetlik,

Michalina Sidrów,

Angela Kosiedowska,

Natalia Grzegórska,

Eliza Binkowska,

Paulina Znajmiecka,

Maria Gawrych

 

 

 

I miejsce w Zawodach Wojewódzkich Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Niemczech

 

Opiekun: Degowska Agnieszka, Karolina Zinkiewicz,

 

Drużyna chłopców:

Norbert Domian,

Dawid Borkowski,

Igor Stepa,

Mikołaj Klomfas,

Marcin Smoguła,

Borys Binkowski,

Marek Łowicki,

Damian Łatka,

Sebastian Kaźmierczak,

Patryk Kamiński

 

I miejsce XI Zawodach Wojewódzkich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

 

 

Organizator: Zarząd Oddziału Wojewódzkiego i Miejskiego ZOSP RP

Opiekun: Degowska Agnieszka, Karolina Zinkiewicz,

 

Drużyna chłopców:

Norbert Domian,

Mikołaj Adamiec,

Igor Stepa,

Mikołaj Klomfas,

Marcin Smoguła,

Borys Binkowski,

Marek Łowicki,

Damian Łatka,

Sebastian Kaźmierczak,

Patryk Kamiński

 

 

I miejsce XI Zawodach Wojewódzkich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

 

Organizator: Zarząd Oddziału Wojewódzkiego i Miejskiego ZOSP RP

Opiekun: Degowska Agnieszka, Karolina Zinkiewicz,

 

Drużyna dziewcząt:

Natalia Kurdelska,

Julia Borkowska,

Klaudia Świetlik,

Michalina Sidrów,

Angela Kosiedowska,

Natalia Grzegórska,

Eliza Binkowska,

Paulina Znajmiecka,

Maria Gawrych

 

Język Polski:

 

Szkolny konkurs mitologiczny „Spotkania z mitologią”

 

Organizator: Szkoła podstawowa Nr 12

Opiekun: Agnieszka Lewandowska, Katarzyna Czerwińska

I miejsce - Wiktoria Czajczyńska klasa V D

II miejsce - Anna Młynarczak klasa V B

III miejsce - Artur Jędreas klasa V B

 

         VII Miejski Konkurs Ortograficzny „O pióro Dyrektora Wydziału Edukacji”

Organizator: Zespół Szkół nr 31

II miejsce – Sebastian Wieszczeczyński IIIB

 

 

         „Z językiem polskim za pan brat” (konkurs międzyszkolny dla dzieci z niepełnosprawnością umysłową w stopniu lekkim)

 

Organizator: Zespół Szkół nr 14

Opiekun/Organizator: Agnieszka Lewandowska, Anna Woroniecka,

I miejsce – Sebastian Wieszczeczyński IIIB

III miejsce –Weronika Gil-Pilarska

 

Szkolny konkurs Ortograficzny „Pasja ortografii moje, mojej mamy i mojego taty”

 

Organizator: Szkoła podstawowa Nr 12

Opiekun: Dominika Strehlke, Beata Jaros-Czuczwara, Agnieszka Lewandowska

I miejsce - Wiktor Bartkowiak VI C

II miejsce - Dominik Wiśniewski VC

III miejsce - Franciszek Kasiorek IV A

 

 

Wojewódzki konkurs przedmiotowy z Języka Polskiego

 

Organizator: Kuratorim Oświaty

Opiekun: Dominika Strehlke

Finalista:

Piotr Chodań VI B

Dawid Grzmot-Biliński VIA

 

Konkurs Recytatorski ”Pamięci Wisławy Szymborskiej”

 

Organizator: Kuratorim Oświaty

Opiekun: Aleksandra Walczyk

I miejsce - Paulina Kowalska III D

II miejsce - Monika Krysztofiak III D

Nagroda publiczności - Mateusz Ostrowski

 

Chór Szkolny:

 

Konkurs Zespołów Wokalnych i Chórów Amatorskich ‘’Wokalis”

 

Organizator: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 7

Opiekun: Joanna Gasiul, Jacek Szacho – Głuchowicz

II miejsce (zespołowo)

 

Plastyka:

 

Konkurs plastyczny o nagrodę dyrektora BWA „Bydgoszcz moje miejsce na ziemi”

 

Organizator: Zespół Szkół Nr 30

Opiekun: Sylwia Jurek

II miejsce - Katarzyna Nowacka I B

wyróżnienie - Patrycja Muzolf II D

 

Miejski konkurs „Ja dla ciebie, ty dla mnie”

 

Opiekun: Anna Adamska, Joanna Jaracz

Nagrodzeni:
Dominika Wiszniewska kl. 4b
Małgorzata Częstochowska kl. 4b
Wiktor Kropkowski kl. 5b
Mateusz Pączka kl.6b
Mateusz Smolarz kl. 6c

Geografia:

 

Konkurs Kuratoryjny z geografii

 

Organizator: Kuratorium Oświaty

Opiekun: Karolina Zinkiewicz

Finalista - Beniamin Szmelcer IIIB

 

Historia:

 

Wiedzy o Patronie Szkoły

 

Organizator: Zespół Szkół Nr 14

Szkoła Podstawowa

I miejsce Krystian Wysota 5b

II miejsce Adam Semrau 4a

III miejsce ex aequo Maria Gawrych 5a

Dawid Kacprzak 5a

Gimnazjum

I miejsce Mikołaj Tamas Id

II miejsce Szymon Rutkowski Id 

III miejsce Karolina Priefer Ic

 

Matematyka:

 

Liga Zadaniowa  (wojewódzki)

 

Organizator: Oddział Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Toruniu oraz Kuratorium Oświaty w Toruniu
Opiekun:Marlena Wełnicka, ?Joanna Zaborowska
III miejsce - Piotr Chodań VI B

Wyróżnienie Jakub Kolewczyński z kl. IA
            

Konkurs matematyczno-przyrodniczy „Pomysłowy Rozumek” (międzyszkolny)

Organizator: Zespół Szkół Nr 14 Bydgoszcz
Opiekun/Organizator: Barbara Szurpita, Joanna Zaborowska, Kinga Strzelec, Karolina Zinkiewicz

I miejsce – Sebastian Wieszczeczyński IIIB

III miejsce-Weronika Gil-Pilarska IA

 

„Kangur” (ogólnopolski)

Organizator: Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych

Opiekun: M. Wełnicka, Violetta Warzecha,

Wyróżnienie

Piotr Chodań VI B

Mikołaj Nowak III A

 

Wojewódzki – Kuratoryjny konkurs Matematyczny dla Uczniów SP

 

Opiekun: M. Wełnicka,

Laureat - Piotr Chodań VI B (zwolniony ze sprawdzianu szóstoklasisty)

 

Międzyszkolny IV Konkurs Matematyczny "Koala"

 

Organizator: Zespół Szkół nr 31 Specjalnych

Opiekun: Barbara Szurpita, Anna Małek -  Kowalkowska

Mateusz Lorek IIC Gim - I miejsce

Weronika Zielińska IIB Gim - III miejsce

 

Religia:

 

Wojewódzki II Diecezjalny Konkurs Misyjny

 

Organizator: Zespół Szkół nr 14

Opiekun: Hanna Siemiątkowska, Liliana Gaul

III miejsce:

Zuzanna Szankowska IV B

Olivia Ferks IV B

Piotr Chodań VI B

Michał Rutkowski VI B

Wyróżnienia:

Julia Krauze VI C

Karolina Mendel VI B

Klaudia Kowalska VI B

 

Międzyszkolny konkurs na Palmę Wielkanocną

 

Organizator: Zespół Szkół nr 14

Opiekun: Hanna Siemiątkowska, Liliana Gaul

I miejsce

Franciszek Kasiorek IV A

Adam Semrau IV A

II miejsce Klaudia Kowalska VI B

Wyróżnienia:

Malinda Davies VI B

Alicja Bernaciak VI A

Piotr Chodań VI B

Michał Rutkowski VI B

 

„Szopki Polskie” (międzyszkolny)

 

Organizator: Zespół Szkół Nr 33

w kategorii klas I-III SP

I miejsce Laura Ferks  kl. 3 c

w kategorii Gimnazjum:

III miejsce Katarzyna Nowacka

wyróżnienie Hanna Iwan

 

Wychowanie Fizyczne:

 

Bydgoska Olimpiada Młodzieży       

 

Opiekun: Katarzyna Jakubowska

Organizator: Miejski Szkolny Zwiazek Sportowy

I miejsce – skok w dal – Piotr Chodań VIB

II miejsce – skok w dal – Filip Dobiszewski VA

III miejsce – bieg na 60 m – Malinda Davies VIB

 

XVIII edycja Czwartków Lekkoatletycznych

 

Opiekun: Katarzyna Jakubowska

W Finale Miejsckim – uczestnik Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi

I miejsce w biegu na 60m Filip Dobiszewski 5a

I miejsce w skoku w dal Filip Dobiszewski 5a

 

III miejsce w skoku w dal w Finale Miejskim Michał Foryś 4b

IV miejsce w biegu na 1000m w Finale Miejskim Artur Jędreas 5b

I miejsce w biegu na 300m Malinda Davies 6b

III miejsce w biegu na 600m Anna Fordon 6b

I miejsce w biegu na 60m Julia Rutkowska 4a

III miejsce w skoku w dal Julia Rutkowska 4a

I miejsce w koku w dal Franek Kasiorek 4a

 

 

Biegi sztafetowe im. Teresy Ciepły  

 

Opiekun: Katarzyna Jakubowska

IV miejsce w Bydgoszczy

Malinda Davies 6b

Julia Dykas 6b

Alicja Bernacka 6a

Anna Młynarczak 5b

 

Turniej pilki nożnej mini euro 2012

"       

Organizator: Misto Bydgoszcz

Opiekun: Michał Araszewski, Mikołaj Ludka

I miejsce

Jakub Grabowski IIIB

Marcin Bernasiński IIIB

Mateusz Stefan IIIB

Przemysła Bral IIIB

Igor Stepa IIIA

Krzysztof Kacprzyk II

Raczkowski Oskar

Adamski Damian

Rutkowski Szymon

 

Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt

 

Opiekun: Mikołaj Ludka

III miejsce i IV miejsce w halowej piłce nożnej

 

Laureaci konkursów 2011/2012

GIMNAZJUM

 

IV Konkurs Matematyczny "Koala"
Laureaci: Mateusz lorek II B - I miejsce
Weronika Zielińska - III miejsce
pod opieką p. Barbary Szurpity, p. Anny Małek - Kowalkowskiej

 


W międzyszkolnym konkursie matematyczno - przyrodniczym "Pomysłowy Rozumek" pierwsze miejsce zajął Sebastian Wieszczyczyński z IIIB, trzecie Weronika Gil -Pilarska z IA. Serdecznie gratulujemy.
Organizatorzy: Barbara Szurpita, Joanna zaborowska, Karolina Zinkiewicz, Kinga Strzelec.
 


Wyniki konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły:

 I miejsce:  Mikołaj Tamas,         klasa Id

II miejsce:  Szymon Rutkowski   klasa Id 

III miejsce:  Karolina Priefer,      klasa Ic    


Wyróżnienie w Lidze Zadaniowej zdobył Jakub Kolewczyński z kl. IA
Gimnazjum.

Nauczyciel prowadzący p. Joanna Zaborowska. Serdecznie
Gratulujemy.


Gratulujemy Beniaminowi Szmelcerowi  (Klasa III B Gim) Finaliście Kuratoryjnego Konkursu z Geografii i życzymy dalszych sukcesów.

Kuratoryjny Konkurs z Geografii
Nauczyciel przygotowujący: mgr Karolina Zinkiewicz
Finalista: Beniamin Szmelcer


Wyniki konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim w gimnazjum:

I miejsce – Julia Grabowska IA oraz Mikołaj Tamas ID

II miejsce – Aleksandra Budnik IA

Wyróżnienia: Paulina Franz IID i Karolina Kościelska IIIA

Kartki wyeksponowane będą w gablocie SU Gimnazjum.


I Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego „Autumn 2011”

 

Skład zwycięskiej drużyny z naszej szkoły:

1.      Tyczyński Jakub– klasa Gim.

2.      Pieprzowski Kacper – klasa II d Gim.

3.      Pufelska Martyna – klasa Id Gim.

4.      Lorek Mateusz – klasa IIc Gim.

Organizatorzy konkursu:

Jolanta Konarzewska, Agnieszka Konopińska, Patrycja Łyczywek, Ewa Kożuchowska, Joanna Pestka

Dodatkowe informacje