Z ŻYCIA BIBLIOTEKI

 JAN BRZECHWA - PREZENTACJA 2016


Podróż do Królestwa Wielu Tajemnic - baśń - Krzysztof Śledź


16 maja 2013 r. nasi uczniowie - Łukasz Grzegrzółka i Kacper Przybylak - wzięli udział w Bydgoskim Festiwalu pi

ęknego, głośnego czytania młodzieży gimnazjalnej im. Kazimierza Hoffmana pod honorowym patronatem  Prezydenta Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Dyrektorów: Kujawsko- Pomorskiego CEN i  Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej.
Konkurs składa się z  2 etapów: półfinału i finału.
Podczas półfinału, który odbył się  w Sali Sesyjnej im. Jana Maciaszka Urzędu Miasta, młodzież  prezentowała   w formie głośnego czytania wylosowany fragment tekstu. Nad całością czuwało profesjonalne jury.

Spotkanie z literaturą urozmaicono prezentacją wierszy Kazimierza Hoffmana, bydgoskiego księcia poetów, w  interpretacji pary bydgoskich aktorów Wandy i Eugeniusza i  Rzyskich,  jak również występami wokalnymi uczniów bydgoskich szkół.   
 Do finału  zakwalifikował się Łukasz Grzegrzółka, który 23 maja 2013 r. będzie zmagać się  o tytuł mistrza  pięknego czytania grodu nad Brdą.
GRATULUJEMY!!! Życzymy powodzenia w dalszych

 

 


Podsumowanie Roku Leona Wyczółkowskiego.

 

Galeria Rok Leona Wyczółkowskiego

 W lutym 2012 roku na stronie internetowe Zespołu Szkół nr 14 został zamieszczony baner z linkiem – 2012 Rok Leona Wyczółkowskiego.

Uczniowie z naszego gimnazjum przygotowali prezentację multimedialną nt. : Życie i twórczość Leona Wyczółkowskiego, którą zaprezentowano podczas wystawy przybliżającej sylwetkę artysty.

Od kwietnia do czerwca uczniowie zwiedzali Muzeum Leona Wyczółkowskiego na Wyspie Młyńskiej i uczestniczyli w zajęciach warsztatowych : „W pracowni mistrza”.

Nauczyciele bibliotekarze przygotowali dla uczniów wystawę poświęconą życiu i twórczości Leona Wyczółkowskiego oraz cykl lekcji przybliżających sylwetkę artysty połączonych z projekcją filmu dokumentalnego pt.: „Leon – wrażliwy zawodowiec ”.

 We wrześniu zorganizowano wystawę prac plastycznych uczniów: „Leon Wyczółkowski – portret malarza”, wykonanych przez uczniów na zorganizowany w naszej szkole konkurs plastyczny „Portret Leona Wyczółkowskiego”.

 30 października odbył się turniej wiedzy na temat życia i twórczości Leona Wyczółkowskiego.

Dodatkowe informacje