Test dla przyszłych uczniów klas 1 SP

19 maja o godz 16.30 odbędzie się test dla przyszłych uczniów klas pierwszych SP. Obecność obowiązkowa. Dzieci są proszone o przyniesienie kredek, ołówka i kleju.

Zdolni znad Brdy…

Został uruchomiony portal internetowy „Zdolni znad Brdy” edu.bydgoszcz.pl
adresowany do uczniów, nauczycieli i rodziców.     Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych dla uczniów zdolnych realizowanych w ramach Grantów Rozwoju Zdolności  (dla uczniów szkół podstawowych) oraz w ramach Grantów Fabryka Szans (dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych). Szczegółowe informacje o proponowanych zajęciach oraz zasady zgłaszania się na nie przez uczniów opisane są na wspomnianym  portalu.

Czytaj więcej: Zdolni znad Brdy…

CUDZE CHWALICIE, A CZY SWOJE MIASTO ZNACIE?

29 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół nr 8 w Bydgoszczy odbył się II Społeczno-Historyczno-Geograficzny Konkurs Miejski - "Cudze chwalicie, a czy swoje miasto znacie?". W turnieju wzięło udział 30 uczestników z różnych szkół.

I miejsce zajął zespół uczniów naszej szkoły w składzie: Weronika Gil - Pilarska z klasy III A, Patryk Libront z klasy I A oraz Krystian Nowak z klasy II A. Wyróżnienia otrzymali: Tomasz Figiel, Oskar Odważny oraz Kamil Włoch z klasy II C.

Czytaj więcej: CUDZE CHWALICIE, A CZY SWOJE MIASTO ZNACIE?

3 MAJA W NASZEJ SZKOLE

30 kwietnia br. na dużej sali gimnastycznej odbył się apel w związku z rocznicą uchwalenia konstytucji 3 maja w 1791r. Klasa 2dg na podstawie krótkiej scenki przypomniała okoliczności uchwalenia konstytucji oraz jej główne założenia. Podczas uroczystości wystąpił chór szkolny, który zaśpiewał pieśń pt. "Witaj majowa jutrzenko", a dziewczynki ze szkoły podstawowej zaprezentowały piosenkę pt."Taki kraj".
    Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski- "Mazurek Dąbrowskiego". To była dla nas z pewnością prawdziwa lekcja historii.

Czytaj więcej: 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE

Coca - Cola Cup

Pierwszy raz w historii występów w tych rozgrywkach udało się naszym gimnazjalistkom awansować do finału wojewódzkiego !!!! W rozegranych meczach II rundy pokonaliśmy gimnazjum z Sośna i Wierzchucina Królewskiego ( nie dojechało gimnazjum z Brzozy) i z kompletem punktów przypieczętowaliśmy zasłużony awans do wielkiego finału. Odbędzie się on 7 czerwca w Toruniu.

Brawa dla wszystkich dziewczyn !!!!

Czytaj więcej: Coca - Cola Cup

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

1 maja 2014r. mija dziesięć lat od chwili, gdy Polska stała się członkiem Unii Europejskiej.

Z tej okazji w naszej szkole odbędzie się : dla klas 4-6 szkoły podstawowej : Międzyszkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

dla klas gimnazjum: konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną. Prace należy składać u nauczycieli historii.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o Unii Europejskiej, lubisz pracować w zespole?

Weź udział w konkursie!

Małgorzata Torzewska, Agnieszka Degowska, Andrzej Szewczykowski

Czytaj więcej: MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

VIII MIĘDZYSZKOLNE INTEGRACYJNE ZAWODY PŁYWACKIE

16 kwietnia na basenie „Perła”  odbyły się VIII MIĘDZYSZKOLNE  INTEGRACYJNE ZAWODY PŁYWACKIE organizowane przez Zespół Szkół nr 19. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa młodych pływaków.  Zawody odbywały się przy  gorącym dopingu rodziców oraz uczniów klasy 5b, którzy przyjechali z  wychowawcami wspierać swoich kolegów.

Na podium stanęli:

Natalia Mońko  kl. 3a – złoty medal w stylu grzbietowym i srebrny medal w stylu dowolnym
Amelia Bartłomiejczak kl.3c – złoty medal w stylu dowolnym
Kacper Węgrzyn kl.3a – brązowy medal w stylu grzbietowym i dowolnym
Julia Kucharczyk kl.5b – złoty medal w stylu dowolnym i srebrny medal w stylu grzbietowym
Wiktoria Barczak kl.4a – brązowy medal w stylu grzbietowym i dowolnym
Paweł Kościelski kl.6a – złoty medal w tylu grzbietowym i dowolnym
Darek Gierczak kl.4a – srebrny medal w stylu grzbietowym i dowolnym
Kacper Gołębiowski kl.6c – brązowy medal w stylu dowolnym
Kacper Pieprzowski – złoty medal w stylu dowolnym
Kamil Sobczak  - złoty medal w stylu dowolnym
Paweł Poznański  - srebrny medal w stylu dowolnym
Jan Racinowski  - srebrny medal w stylu dowolnym

Czytaj więcej: VIII MIĘDZYSZKOLNE INTEGRACYJNE ZAWODY PŁYWACKIE

Dodatkowe informacje