WYCIECZKA I WARSZTATY PLASTYCZNE W TORUNIU

Wycieczka i warsztaty plastyczne w Toruniu, które odbyły się 19.10.2016 w deszczową środę.

Grupa młodych artystów ze „Szkoły Fantazji” wybrała się na wycieczkę do Torunia.
W programie było zwiedzanie obszaru UNESCO – czyli Średniowieczny Zespół Miejski obejmujący historyczne średniowieczne jednostki : Stare Miasto – 1233r. , Nowe Miasto – 1264r. , Zamek Krzyżacki -  poł. XIII w. W czasie zwiedzania zaplanowany był plener fotograficzny…jak widać wszystkie zdjęcia wyszły świetnie.
Odpoczynek i drugie śniadanie zaplanowaliśmy  na Rynku Staromiejskim u Lenkiewicza, kawiarni w której można skosztować lodów o smaku piernikowym.
W Centrum Sztuki Współczesnej czekała na nas uczta duchowa -Międzynarodowa wystawa ilustracji… W tym prezentacja prac artystów z całego świata. Artyści wykonali ilustracje do znanej opowieści „ Alicja w Krainie Czarów” Charlesa Lutwig’e Dodgsona. W prezentowanych pracach widoczna była absurdalna logika snu, wypełniona satyrycznymi aluzjami, adresowanymi zarówno do dzieci i dorosłych. Zwiedzanie muzeum i warsztaty plastyczne zakończyliśmy grą w krokieta. Wieczorem czekał na nas pyszny obiad w miejscowej  „Pierogarni” i tu zakończyliśmy wizytę w magicznym Toruniu.


ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

OPIEKUNOWIE : JOLANTA KOTLAREK I HANNA SIEMIĄTKOWSKA

Dodatkowe informacje