BYDGOSKI FESTIWAL PIĘKNEGO, GŁOŚNEGO CZYTANIA

16 maja 2013 r. nasi uczniowie - Łukasz Grzegrzółka i Kacper Przybylak - wzięli udział w Bydgoskim Festiwalu pięknego, głośnego czytania młodzieży gimnazjalnej im. Kazimierza Hoffmana pod honorowym patronatem  Prezydenta Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Dyrektorów: Kujawsko- Pomorskiego CEN i  Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej.
Konkurs składa się z  2 etapów: półfinału i finału.
Podczas półfinału, który odbył się  w Sali Sesyjnej im. Jana Maciaszka Urzędu Miasta, młodzież  prezentowała   w formie głośnego czytania wylosowany fragment tekstu. Nad całością czuwało profesjonalne jury.

Spotkanie z literaturą urozmaicono prezentacją wierszy Kazimierza Hoffmana, bydgoskiego księcia poetów, w  interpretacji pary bydgoskich aktorów Wandy i Eugeniusza i  Rzyskich,  jak również występami wokalnymi uczniów bydgoskich szkół.
 Do finału  zakwalifikował się Łukasz Grzegrzółka, który 23 maja 2013 r. będzie zmagać się  o tytuł mistrza  pięknego czytania grodu nad Brdą.
GRATULUJEMY!!! Życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.