„Z JĘZYKIEM POLSKIM ZA PAN BRAT"

7 maja 2013 r. w naszej szkole odbyła się czwarta edycja Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego "Z językiem polskim za pan brat". W rozgrywkach mogli wziąć udział niepełnosprawni gimnazjaliści z całej Bydgoszczy.Wyzwanie podjęło 8 osób. Byli to uczniowie z Zespołu Szkół nr 19 w Bydgoszczy: Paulina Lasota, Adrian Kiliński, Klaudia Prajwowska i Katarzyna Wielgat, a także nasi uczniowie: Weronika Gil-Pilarska, Emilia Tszan, Mateusz Lorek i Weronika Zielińska.

Wszyscy zaciekle walczyli. Niestety zwycięzca mógł być tylko jeden. Konkurs wygrała Paulina Lasota. Drugie miejsce zajęła Weronika Gil-Pilarska, a na trzecim miejscu uplasowała się Klaudia Prajwowska. Nagrody główne i nagrody pocieszenia wręczyła laureatom pani dyrektor Aleksandra Tarczyńska-Pajor.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Agnieszka Lewandowska, Monika Dymarkowska-Baron