LEKCJA SAMORZĄD

Lekcja: Samorząd

W ramach projektu Laboratorium Demokracji realizowanego przez Miasto Bydgoszcz, Samorząd Uczniowski ZS nr 14 wraz z opiekunem, uczestniczył w warsztatach przygotowanych przez przedstawicieli SU VI LO w Bydgoszczy w składzie: Maciej Markowicz (absolwent naszego GM), Paulina Łataś, oraz Pani Agnieszka Grochocka-opiekun SU VI LO.

Czym jest laboratorium demokracji?

Jest to projekt mający na celu zrzeszenie Samorządów Uczniowskich, poprzez podejmowanie przez nich wspólnych inicjatyw integrujących bydgoskie środowisko szkolne.

Podczas warsztatów w naszej szkole staraliśmy się wspólnie odpowiedzieć na pytanie: jakie cechy powinien posiadać prężny Samorząd i jaki powinien być idealny opiekun SU. Dyskutowaliśmy również o motywatorach i demotywatorach w pracy samorządowej.

Zastanawialiśmy się jak zachęcić innych do podejmowania działań na rzecz wspólnoty uczniowskiej i nad swoim wkładem w budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Pojawiło się sporo pomysłów. Nie pozostaje nic innego jak tylko wcielić je w życie!!!!!!!

Oto dowody naszej wytężonej pracy.