"BADAM,POZNAJĘ,ROZUMIEM"-Innowacji 5b ciąg dalszy...

Aby złapać ostatnie promienie słońca całą klasą wybraliśmy się do pobliskiego nadleśnictwa w Białych Błotach. Tam czekał już na nas pan leśniczy- niespodzianka- nasz absolwent! Zapoznał nas z tajnikami pracy w leśniczówce oraz zabrał na mały spacer po lesie zdradzając różne ciekawostki. Zasypaliśmy go gradem pytań, na które wyczerpująco i cierpliwie nam odpowiadał. Następnie wróciliśmy do leśniczówki, gdzie czekał na nas już rozpalony grill. Było pysznie!

14 listopada już o 7.30 byliśmy gotowi do wyjazdu. W wycieczce do Palmiarni w Poznaniu brały udział aż trzy klasy. To naprawdę był wesoły autobus :) Po egzotycznych  zakamarkach tego wielkiego obiektu oprowadziły nas panie przewodniczki,które w wyczerpujący sposób opowiedziały nam wiele ciekawych historii na temat rosnących tam roślin. Mieliśmy okazję zobaczyć też piękne okazy pływających w oczkach wodnych ryb, kolorowe olbrzymie papugi ary oraz posmakować różnych specjałów,jak np.ziaren kakaowca. Nie obyło się bez zakupów drobnych pamiątek. Wycieczka była bardzo udana:)

Nie ma to jak eksperymenty! A jeszcze jak można samemu dotknąć i odmierzyć to już pełnia szczęścia! Dlatego 20 listopada zdecydowaliśmy się trochę poeksperymentować. 

Pod czujnym okiem pani Karoliny Z. i pani Doroty K. mogliśmy sami sprawdzić jak wygląda otrzymywanie tlenu, czy w naturalnych sokach faktycznie jest witamina C, w jakich produktach kryje się skrobia oraz na czym polega elektryzowanie się ciał. Było zabawnie ale i bardzo interesująco. Już niebawem kolejne zajęcia! Ale jakie? To na razie niespodzianka:)

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

Dorota Klonowska

Dodatkowe informacje