DEMOKRATYCZNE ...

W "Słowniku języka polskiego" przy haśle demokracja można przeczytać:
 
1. «ustrój polityczny, w którym władzę sprawuje społeczeństwo poprzez swych przedstawicieli; też: państwo o takim ustroju»
2. «forma organizacji życia społecznego, w której wszyscy uczestniczą w podejmowaniu decyzji i szanują prawa i wolność innych ludzi».
 Te dwie definicje idealnie sprawdzają się w naszej szkole.
 
Wybory  opiekuna SU, rzecznika praw ucznia i przewodniczącego szkoły odbyły się 21 września 2018. Uprawnionych do głosowania było 421 uczniów, do urny poszło 248. Ubolewamy nad tak niską frekwencją. Do miana przewodniczącego szkoły pretendowały: Julia Porazińska. Izabela Andrzejewska i Mikołaj Domagalski.Głosy rozłożyły się następująco:

Julia Porazińska: 72,
Izabela Andrzejewska: 99,
Mikołaj Domagalski: 39,
Ilość głosów nieważnych: 38.


Przewodniczącą szkoły została więc Izabela Andrzejewska, a jej zastępcą Julia Porazińska.
 
Opiekunem SU została po raz P. Monika Dymarkowska, a na rzecznika praw ucznia wybrano również P. Monikę Dymarkowską. W związku jednak z z niemożliwością łączenia dwóch funkcji rzecznikiem praw ucznia został P. Michał Araszewski.

 

Głosy rozkładały się następująco:
- na opiekuna SU
Adamowicz Madgalena:4
Araszewski Michał: 14
Brzustkiewicz-Ziółkowska Joanna: 1
Czaplewski Leszek: 2
Degowska Agnieszka: 4
Dymarkowska Monika:96
Gaul Liliana: 2
Giemsa Krystyna: 1
Gruszka Maja: 1
Idzikowski Grzegorz: 1
Jakubowska Katarzyna: 1
Jankowska Lidia:1
Jaros-Czuczwara Beata: 1
Juryś Joanna:9
Kacprzak Małgorzata: 1
Kaźmierczak Marta:5
Kiedrowska Dorota: 1
Kiełczewska Beata: 1
Konarzewska Joanna: 6
Kosicka Justyna:1
Kotlarek Jolanta: 5
Kozikowski Arkadiusz: 5
Kożuchowska Ewa: 1
Laskowski Dariusz: 5
Lewandowska Agnieszka: 2
Ludka Mikołaj: 3
Łobejko-Jaszczerska Justyna: 3
Maćkowiak Krzysztof: 2
Meger Agnieszka: 1
Mielewczyk Joanna: 1
Mojsiewicz Monika: 1
Piaskowska Judytya: 1
Strehlke Dominika: 1
Strzelec Kinga: 3
Szacho-Głuchowicz Jacek: 1
Szewczykowski Andrzej: 1
Szurpita Barbara: 2
Szypulska-Kamyk Lucyna: 1
Świetlik Joanna: 5
Tatulińska Alkesandra: 10
Torzewska Małgorzata: 1
Wełnicka Marlena: 5
Wojtecka Magdalena: 1
Woroniecka Anna: 11
Woźniak Hanna: 1
Zamiatowska Kinga: 3
Zawada Marlena:1
Zinkiewicz Karolina: 4
 
Głosy nieważne:18.
 
- na rzecznika praw ucznia:
Adamowicz Madgalena: 1
Araszewski Michał: 17
Barciszewska-Krupka Małgorzata: 3
Brzustkiewicz-Ziółkowska Joanna: 2
Czaplewski Leszek: 8
Degowska Agnieszka: 8
Dymarkowska Monika: 62
Gaul Liliana: 3
Giemsa Krystyna: 1
Gruszka Maja: 3
Jakubowska Katarzyna: 1
Juryś Joanna: 12
Kacprzak Małgorzata: 1
Kaźmierczak Marta:1
Kiedrowska Dorota: 2
Kiełczewska Beata: 3
Klonowska Dorota: 2
Konarzewska Joanna: 8
Kotlarek Jolanta: 1
Kozikowski Arkadiusz: 1
Kożuchowska Ewa: 3
Laskowski Dariusz: 2
Lewandowska Agnieszka: 4
Ludka Mikołaj: 6
Łobejko-Jaszczerska Justyna: 7
Łyczywek Patrycja" 3
Malek -Kowalkowska Anna: 2
Mielewczyk Joanna: 1
Mojsiewicz Monika: 3
Opara Hanna: 2
Siegert Izabela: 1
Siemiątkowska Hanna: 1
Strehlke Dominika: 1
Strzelec Kinga: 3
Szurpita Barbara: 4
Szypulska-Kamyk Lucyna: 4
Świetlik Joanna: 7
Tatulińska Alkesandra: 8
Torzewska Małgorzata: 4
Wełnicka Marlena: 5
Wojtecka Magdalena: 5
Woroniecka Anna: 12
Zamiatowska Kinga: 2
Zawada Marlena:1
Zinkiewicz Karolina: 4
 
Głosy nieważne: 16.
 
 
Serdecznie gratulujemy!!!

Dodatkowe informacje