OGÓLNOPOLSKI KONKURS "DO HYMNU"

W czwartek 4 października na dziedzińcu naszej szkoły odbyła się prezentacja w ramach ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych DO HYMNU, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie od klas pierwszych do ósmych pod kierunkiem naszego nauczyciela muzyki pana Jacka Szacho - Głuchowicza wykonali wspólnie "Mazurek Dąbrowskiego", "Rotę" oraz pieśń "Marsz Polonia". Łącznie wykonaniu tych utworów wzięło udział prawie 500 uczniów. Koncert ten był zwieńczeniem całomiesięcznych przygotowań i intensywnej pracy nad repertuarem. Występ oceniała komisja konkursowa, która specjalnie w tym celu przybyła do naszej szkoły. Dzięki wsparciu Dyrekcji szkoły, wspólnemu zaangażowaniu wszystkich nauczycieli, wychowawców, rodziców i aktywnej pracy samych uczniów nasza prezentacja na pewno ma duże szanse na wysoką notę w konkursowej rywalizacji, w której udział bierze aż 300 szkół z całej Polski. Trzymajmy kciuki! Ogłoszenie wyników w listopadzie.

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII fot. Grzegorz Idzikowski