RAJD NIEPODLEGŁOŚCI

Rok 2018 jest rokiem szczególnym w historii Polski .
    W związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości zapraszamy chętnych uczniów klas 8 i 3 gimnazjum do udziału w III etapie Rajdu  Niepodległości.
    Osoby chętne będą mogły wziąć udział w wycieczce rowerowej i uczcić pamięć tych, którzy walczyli o naszą wolność .
    Trasa III Etapu Rajdu przebiegać  będzie ul. Kcyńską ( pomnik Żołnierzy Niezłomnych), ul.  Szubińską i ścieżką rowerową dojazd do Alei Żołnierzy Wyklętych w kierunku Trzcińca. Powrót ścieżką rowerową do Puszczy Bydgoskiej, następnie drogą szutrową i trylinką w kierunku lotniska, potem przejedziemy drogą asfaltową na drugą stronę i  ponownie szutrem wjedziemy do lasu w kierunku Pomnika Pamięci. Tutaj odpoczynek, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, zapalenie znicza. Dla chętnych przejazd po leśnych ścieżkach puszczy. Powrót ta samą trasą.
Długość trasy ok. 40 km
    Impreza odbędzie się 8. 10. 2018r. (pon.) w godz. 9.15- 14.00.

Każdy uczestnik zobowiązany jest być wyposażonym w kask i sprawny rower, zapoznać się z regulaminem wycieczki rowerowej i harmonogramem III etapu Rajdu dostępnym na stronie internetowej szkoły.
    Uczniowie posiadający kartę rowerową zobowiązani są posiadać ją przy sobie. Za dotarcie pod szkołę i powrót odpowiadają rodzice. Rodziców prosimy o wypełnienie zgody na udział dziecka w rajdzie.
    Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do p. Małgorzaty Torzewskiej lub Joanny Brzustewicz- Ziółkowskiej, poprzez e- dziennik do czwartku 4.10.2018r.

Zgoda rodziców na udział dziecka w wycieczce rowerowej - POBIERZ

Regulamin wycieczki rowerowej- ZOBACZ