Konkurs pięknego czytania 2018

26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole  odbyła  się kolejna edycja Konkursu Pięknego Czytania.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów.
Zadaniem uczestników było przeczytanie przygotowanego przez siebie fragmentu utworu literackiego. Ocenie podlegały następujące umiejętności: dykcja, interpretacja tekstu, płynność i bezbłędność czytania, ogólny wyraz artystyczny oraz dyscyplina czasowa.
Uczniowie zakwalifikowani do finału losowali tekst i po chwili przygotowania prezentowali go Jury. Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z zadaniem konkursowym polegającym na czytaniu nowego teksu.  Był to prawdziwy koncert. Jury miało trudne zadanie, bo wszyscy zasłużyli na nagrody.
Jury w składzie:   Beata Jaros-Czuczwara –  przewodnicząca,  Hanna Opara – rewalidator,  Marlena Świątek – n-l bibliotekarz  po  dłuższej naradzie dokonało wyboru.
I    miejsce:  Antonina Tomaszuk  kl. 4b,  Jowita Skrońdź kl. 4c

II    miejsce: Mikołaj  Rutkowski kl. 4d, Natalia Goździewicz kl.4d, Filip Wasielewski kl.  4a, Jacek Kulig kl. 6b
 III miejsce:  Julia Strzelec  kl.  4b, Emilia Szymańska 4d, Krzysztof Chmielewski kl. IIC gim
Wyróżnienie :  Mateusz Pilarek kl.  6a, Julia Jaroch kl. 4b, Inga Zyśk kl. 6b
W czasie przerwy uczniowie  mogli wysłuchać  fragmentu książki, którą specjalnie dla uczestników konkursu  czytała  pani Hanna Opara.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy!