ZWIEDZAMY OSIEDLE BŁONIE

W piątek 13-go grupa uczniów z nauczycielem wybrała się na "wiosenne wietrzenie umysłów" połączone z poznaniem kilku charakterystycznych miejsc osiedla Błonia. Między innymi spacerowaliśmy Skwerem Im. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich, obejrzeliśmy znajdujący się tam obelisk ku czci poległych żołnierzy 16 Pułku Ułanów, Pomnik Lotników, poznaliśmy historyczne nazwy ulic.

Następnie odwiedziliśmy cukiernię Sowa, a po degustacji słodkości udaliśmy się na plac zabaw przy ul. Ks.Schulza, aby "spalić" zbędne kalorie. Aktywnie i wesoło spędziliśmy czas na placu, dotleniając się leśnymi zapachami dochodzącymi z parku; chłopcy trenowali jazdę na rolkach, a nasze gimnazjalistki relaksowały się przed zbliżającymi się egzaminami. Już planujemy kolejne wyjście na plac zabaw z mini siłownią.

Ewa Hildebrandt