ROBOTYKA I PROGRAMOWANIE - WARSZTATY I POKAZ

W piątek 9.03.2018r. starsi koledzy z klasy IIC: Hubert Kuś, Kim Kmieć, Marcin Oparski, Kamil Cieślak poprowadzili i przygotowali dla swoich kolegów z klasy 4c warsztaty i pokaz z zakresu robotyki i programowania.

Na początku uczestnicy zajęć zapoznali się z pojęciem robotyki oraz przykładami zastosowania „robotów” w otaczającej nas rzeczywistości.

W dalszej części czwartoklasiści usłyszeli czym jest programowanie, jak programuje się na przykładzie robotów Lego Minstroms EV3 oraz zademonstrowano im poszczególne charakterystyczne elementy zestawu np. czujniki dotyku, ruchu, rodzaje silników.
Uczniowie w zespołach mieli możliwość nie tylko sterowania robotami, testowania komend i czujników, ale również „ składali”  robota, którego następnie za pomocą oprogramowania „budzili” do życia.


Każdy z uczestników zajęć otrzymał „zestaw” komend, charakterystycznego technicznego słownictwa w języku angielskim przetłumaczonego na język polski, które jest wykorzystywane w programowaniu blokowym w demonstrowanych robotach.

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

B. Szurpita, A. Prokopowicz

Dodatkowe informacje