98 ROCZNICA POWROTU BYDGOSZCZY DO MACIERZY

20 stycznia br. Bydgoszcz świętowała 98 rocznicę powrotu do Macierzy. Grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrała się na Stary Rynek i wzięła udział w różnych atrakcjach. Odwiedziliśmy m.in. Komisariat Policji Państwowej z początku XX w., pokręciliśmy się na karuzeli wiktoriańskiej (z 1894r.), specjalnie sprowadzonej na te uroczystości z Bielska- Białej, a także poczęstowano nas pysznymi ciasteczkami w kształcie kluczy do naszego grodu! Dodatkową atrakcją tego dnia był zimowy spacer po Wyspie Młyńskiej oraz seans filmowy w Multikinie. Obejrzeliśmy wzruszający, wartościowy film pt." Cudowny chłopak". Film opowiada o chłopcu ze zdeformowaną twarzą i jego trudnej drodze do ludzkich serc...

Zarówno refleksję nad odzyskaną Wolnością naszej małej Ojczyzny - Bydgoszczy - jak i przepiękny, pouczający film - BARDZO POLECAMY !

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

Hanna Opara, Ewa Hildebrandt, Joanna Jaracz, Magdalena Wojtecka