NIEZWYKŁY GOŚĆ W NASZEJ SZKOLE

Z wielką radością informujemy, że w czwartek 25 stycznia 2018  roku Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi wraz z Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy  gościć będą w murach naszej szkoły Annę Marię Wesołowską. Pani sędzia spotka się ze społecznością szkolną: uczniami, nauczycielami i rodzicami.

Sędzia Anna Maria Wesołowska pochodzi z Łodzi. Jest autorką cyklu felietonów dot. przestrzegania przepisów prawa skierowanych do młodzieży, których część była przedmiotem zajęć szkolnych na temat korupcji. Zainicjowała program uczestniczenia w rozprawach sądowych uczniów w wieku 15 –18 lat jako formę edukacji prawnej. Prowadziła pierwszy w Polsce program pn. „Pokój Przyjazny Dziecku” („błękitny pokój”, „niebieski pokój”) poruszający problem przesłuchań dla dzieci – świadków i ofiar przestępstw – w bezpiecznych warunkach.

Wraz ze Stowarzyszeniem Sędziów Polskich „Iustitia” (jako członkini) oraz z Fundacją im. Stefana Batorego i Helsińską Fundacją Praw Człowieka współtworzyła projekt pn. „Dziennikarz w sądzie” mający na celu poznanie przez dziennikarzy uwarunkowań pracy sędziów.

Pełni zaszczytną funkcję członkini Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, a także funkcję społecznego doradcy Rzecznika Praw Dziecka p. Marka Michalaka.

(źródło: pl.wikipedia.org)