„Wyróżniona w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim”

Talent recytatorski Julii Resmer z kl. II B został doceniony na Międzyszkolnym Konkursie „Zagrajmy w zielone z Wojciechem Młynarskim”. Celem konkursu było, oprócz prezentacji krasomówczych umiejętności, obcowania z pięknem poetyckiej sztuki i rywalizowania w przyjaznej atmosferze, przede wszystkim przypomnienie twórczości zmarłego niedawno wspaniałego poety Wojciecha Młynarskiego. Jego poezja porusza problemy ponadczasowe i jest bliska każdemu człowiekowi. Naszą szkołę reprezentowało aż pięć uczennic, ale konkurencja była bardzo silna. Uczestnikami imprezy byli uczniowie wielu bydgoskich szkół. Każdy miał do przedstawienia dwa wiersze - obowiązkowy „Jeszcze w zielone gramy” i drugi - dowolnie wybrany.

Organizatorzy - ZS nr 8 - zadbali nie tylko o oprawę artystyczną, ale i gastronomiczną. Poczęstowano wszystkich gości kartoflanką - tytułową zupą ze słynnego wiersza wspomnianego artysty.

Julii serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestniczkom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w środowisku uczniowskim.

Aleksandra Tatulińska

nauczycielka języka polskiego