FESTIWAL PRAPREMIER W BYDGOSZCZY - MY TEŻ DO TEGO DORASTAMY…

Recenzja "Kopciuszka" w Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki"

Dnia 14.10.17r., w ramach zajęć pn. „Kultura w zasięgu”, wybraliśmy się z panią Dominiką Strehlke do Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy na spektakl pt. „Kopciuszek". Odbył się on podczas Festiwalu Prapremiery Nie/Chciane.
             Przed rozpoczęciem przedstawienia, za "foliową kurtyną", kilka minut tańczyła młoda pani. Po chwili zerwała zasłonę i powitała wszystkich przybyłych. Potem na scenie pojawili się kolejni aktorzy ubrani w kolorowe, piękne stroje.
             W tym niezwykłym spektaklu reżyser, Anna Smolar, poruszyła trudne tematy, jakim są śmierć najbliższych, lęk przed upływem czasu i wszystkim tym, co inne, nowe... Podziałało to bardzo na nasze emocje i wyobraźnię. Bardzo podobało mi się ta wersja „Kopciuszka”.
Po przedstawieniu spotkaliśmy się z  aktorami w kawiarence teatru – Klubokawiarni Biuro Obsługi Widza, w której odbyło się spotkanie z twórcami. Opowiadali oni o swojej pracy i odpowiadali na nasze pytania, które niejednokrotnie zaskoczyły aktorów.


             Właśnie takie spotkanie ze sztuką i z drugim człowiekiem wzbogaca nas najbardziej… Chętnie wybiorę się na kolejną sztukę, która odbędzie się już niedługo!

Kamil Szafrański, kl. VII a


PS. Recenzje uczniów, zarówno te z przedstawień teatralnych jak i wydarzeń kulturalnych w ramach zajęć szkolnych pn. „Kultura w zasięgu”, publikowane są na stronie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz na portalu Kultura w zasięgu (informator kulturalny Pomorza i Kujaw).

Dominika Strehlke

Dodatkowe informacje