Spacer w ciemności….

W czwartek18 października - my - uczniowie klasy 5a -  wzięliśmy udział w niezwykłym wydarzeniu. Korzystając z zaproszenia do udziału w KAMPANII SPOŁECZNEJ Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BIAŁEJ LASKI "JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!” , udaliśmy się do CH Focus gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z zakresu pracy z ludźmi słabowidzącymi i niewidomymi. Każdy z nas mógł sprawdzić się jako przewodnik osoby niewidomej oraz, co było znacznie trudniejsze, zaznać „całkowitej ciemności”. Spacer w goglach u boku przewodnika – koleżanki lub kolegi-  okazał się nielada wyczynem.

Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się już wcześniej. Wysłuchaliśmy reportażu p. Aleksandry Tatulińskiej, która wzięła udział w biegu na 10 km jako przewodnik osoby niewidomej. Na godzinie wychowawczej rozmawialiśmy o trudach życia ludzi niewidomych, a następnie, za pomysłem Pani Asi, wspólnie wykonaliśmy grę - memo sensoryczne. Wykazaliśmy się przy tym dużą pomysłowością, a sama praca przyniosła nam wiele radości i satysfakcji. Gotową grę przekazaliśmy dla najmłodszych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy.
Takie warsztaty odbywają się co roku, dlatego już dziś zachęcamy Was, abyście wzięli w nich udział.

Uczniowie i Wychowawcy klasy Va