AKCJA SPORT GENERACJA 2017

20 września na stadionie lekkoatletycznym im. Zdzisława Krzyszkowiaka  przy ul. Gdańskiej odbyły się  zawody sportowe dla klas IV – VI pod hasłem Akcja Sport Generacja 2017. Organizatorem imprezy była fundacja Wychowanie przez Sport.  Otwarcia dokonali wybitni polscy sportowcy: Sebastian Chmara - halowy Mistrz Europy i Świata w dziesięcioboju oraz Paweł Januszewski Mistrz Europy na 400 m ppł.

Początkiem rywalizacji był Bieg integracyjny Waterrr RUN z udziałem wszystkich zgromadzonych uczniów wraz z zaproszonymi gwiazdami sportu. Zmagania młodych sportowców poprzedziła wspólna rozgrzewka. Następnie rozegrano trzy konkurencje lekkoatletyczne: bieg sprinterski, bieg płotkarski oraz bieg na dystansie 200m. W tej ostatniej konkurencji rywalizację klas czwartych dziewcząt wygrała Alicja Joachimiak z klasy 4d.
Impreza była okazją zarówno do sportowej rywalizacji, jak i świetnej zabawy. Konkursy z nagrodami i owoce po każdej konkurencji – umilały czas i dodawały sił do podjęcia następnej.
 Wszystkim uczniom SP 12, którzy brali udział w zawodach należą się gratulacje i podziękowania za godne reprezentowanie naszej szkoły.

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII